Sel suvel tehakse remonditöid peahoone lõunatiivas.
FOTO: Merilyn Merisalu

Tartu Ülikooli peahoone läheb suvel remonti

Uudis

Juuni algusest kuni septembri lõpuni kestavad TÜ peahoone lõunatiivas suuremahulised ehitustööd, milles tehakse paus lõpuaktuste ajaks 15.–22. juunil.

Remont hõlmab kunstimuuseumi, rektoraati ja tualette lõunatiiva esimesel ja teisel korrusel ning lõunatiiva pööningut. Tööruumides peavad ehitustööd valmis saama hiljemalt 31. augustiks.

Kunstimuuseumi ruumid on augusti lõpuni külastajatele suletud. Ajutiselt korraldatakse ringkäike, et viia huvilised lisaks aulale ja kartserile ajaloolistesse auditooriumidesse (ruumid 128 ja 232). Kunstimuuseumi giid ja meenete müük tuuakse remondi ajaks peahoone infolauda.

Peahoones näidatavaid ruume saab külastada koos külastusjuhiga esmaspäevast laupäevani kell 10–18. Eesti- või ingliskeelsed ringkäigud algavad igal veerandtunnil ja kestavad 30 minutit. Endiselt saab kunstimuuseumist ette tellida peahoone ekskursioone eesti, inglise, saksa, vene ja soome keeles. Tunniajalisel ekskursioonil tutvutakse ülikooli ajaloo ja tänapäevaga ning käiakse aulas, kartseris ja mõnes ajaloolises auditooriumis.

Kunstimuuseumi töötajad Jaanika Anderson, Ingrid Sahk ja Külli Valk asuvad remondi ajal ruumis 227. Laste muuseumitunnid peetakse erinevates peahoone auditooriumides.

Rektoraadi ruumide ja lõunatiiva pööningu ehitustöid alustatakse 25. juunil. Rektoraati ei saa kasutada augusti lõpuni. Remondi ajaks kohandatakse rektori kabinetiks usuteaduskonna auditoorium 230, prorektorid jagavad tööpinda ruumis 138 ja rektoraadi sekretärid leiab ruumist 124.

Ehitustöödega viiakse peahoone vastavusse Päästeameti nõuetega ja ehitatakse ümber hoone kasutamiseks vajalikud tehnosüsteemid. Peahoone katusealune soojustatakse ja lõunatiiva tualetid tehakse korda. Samuti ehitatakse valmis nõuetekohane evakuatsiooni- ja avariivalgustus, kütte-, vee- ja kanalisatsioonitrassid ning ventilatsioonisüsteem.

Remondi ajal on invarambi poolne sisehoovi osa ehitaja käsutuses.

Galerii: 

Jaga artiklit

Märksõnad

peahoone, remont