Selgusid tänavused e-kursuse kvaliteedimärgi saajad

Uudis

Sel aastal tunnistati kvaliteedimärgi vääriliseks 37 e-kursust, kümme neist on seotud Tartu Ülikooliga.

Sel aastal sai Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse e-kursuse kvaliteedimärgi taotlusi esitada 12. märtsini. Tänavu jagati välja 37 kvaliteedimärki, kõige edukam osaleja oli Tartu Ülikool. Kvaliteedimärk anti kümnele TÜ-ga seotud e-kursusele. Tallinna Tehnikakõrgkool sai üheksa ja Eesti Maaülikool seitse kvaliteedimärki.

Kvaliteedimärgiga tunnustati Tartu Ülikooli e-kursuseid «Aktiivse kodaniku ABC», «Elektroonikast puust ja punaseks», «Geenid – müüdid ja tegelikkus», «Kuidas võõras kultuuris ellu jääda», «Majandusõpetus», «Nüüdisaegne õpikäsitus», «Õiguse alused», «Programmeerimise alused II» ja «Robootikast puust ja punaseks». Lisaks sai kvaliteedimärgi TÜ teaduskooli e-kursus «Praktiline kodukeemia».

Selle aasta e-kursuse tiitli ja sellega kaasneva 2000 euro suuruse stipendiumi pälvis Eesti Maaülikooli kursuse «Piima ja piimatoodete kvaliteet ning ohutus» autor Kadrin Meremäe.

Kõrgkoolide aasta e-kursuse kandidaate oli tänavu 14, kellest kõik olid juba saanud e-kursuse kvaliteedimärgi. Tiitlile kandideeris kuus Tartu Ülikooli, viis Eesti Maaülikooli, kaks Tallinna Tehnikakõrgkooli ja üks Tallinna Tehnikaülikooli kursus.

Kvaliteedimärgiga kinnitatakse e-kursuste väga head taset ja tunnustatakse nende autoreid, kes on saavutanud e-õppe rakendamisel õppeprotsessis suurepäraseid tulemusi. Iga-aastase kvaliteedimärkide jagamisega tahetakse aidata kaasa e-kursuste kvaliteedi tõstmisele ja taseme ühtlustamisele.

Alates 2008. aastast on kvaliteedimärgi pälvinud 303 e-kursust, neist 89 on tulnud Tartu Ülikooli. Aasta e-kursuse tiitli on TÜ võitnud kuuel korral.

Jaga artiklit

Märksõnad

e-õpe