Parima äriidee auhinna võitnud CarZam koos žürii esindaja, TÜ arendusprorektor Erik Puuraga.
FOTO: Ideelabor

Parima äriidee autorid tahavad määrata auto tehnilise rikke heli järgi

Uudis

18. mail selgusid Lõuna-Eesti suurima noorte äri- ja projektiideede võistluse «Kaleidoskoop» parimad osalejad. Võitjaks valiti meeskond CarZam, kelle idee on luua seade, mis käib auto mootori külge ning jälgib kogu aeg auto helisid ja vibratsioone. Seade võrdleb saadud teavet vigadeta auto näitajatega ja annab juhile veast märku kohe, kui see tekib.

Võiduidee üks autoritest, tarkvaratehnika magistrant Andres Kiik tunnistas, et konkursi võitmine andis tohutult motivatsiooni. Nüüd on tiimi järgmine eesmärk saada suve lõpuks valmis esmane prototüüp. Võitjad said auhinnaks esitlusvõimaluse äriideevõistlusel «JA Europe Enterprise Challenge» Riias.

Lisaks anti välja eriauhindu. Web Scraperi idee veebilehitsejas ja andmepilves töötavast teabehankevahendist ning Foodyverse’i välja mõeldud platvorm, mis viib kokku inimesed, kellele meeldib süüa teha, ja need, kellel ei ole selleks aega või soovi, tõid meeskondadele auhinnaks piletid «Latitude59» ärikonverentsile.

Õpilasfirma Cofilus võitis teekotikese moodi kohvikoti idee eest piletid «sTARTUp Day» ärifestivalile. Tartu linna rahalise eripreemia sai aga võistkond PowerUp Fuel Cells vesinikkütuseelementide elektrigeneraatorite eest, mis pakuks alternatiivi rasketele akudele ning lärmakatele ja ebastabiilsetele diisligeneraatoritele.

Parimad äriideed valis välja žürii, kuhu kuulusid Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura, Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse arengu peaspetsialist Siim Espenberg ja GoWorkaBiti kaasasutaja Kei Karlson. Nende hinnangul oli tänavune tase kõrge, sest žürii ette toodi palju teaduspõhiseid ja hästi läbi mõeldud ideid.

«Kohati oli tiime keeruline hinnata, sest nende areng on väga erinevas staadiumis. Küll teeb heameelt aga see, et äriidee esitlejate hulgas oli tavapäraste müügiinimeste asemel palju just arendajaid,» rääkis Karlson.

Tudengite äriideede võistlust «Kaleidoskoop» korraldati tänavu kümnendat korda. Eelvoorus osales 19 meeskonda, kellest pääses lõppvooru kümme parimat. Järgmine «Kaleidoskoobi» eelvoor leiab aset 13. detsembril. Finaal peetakse ärifestivalil «sTARTUp Day» 24. jaanuaril 2019.

Jaga artiklit