Tänavu korraldatakse esimest korda suvekursus linnaökoloogiast, et käsitleda linnastumise mõju loomadele ja lindudele.
FOTO: Kait Krull

Põnevad kursused suveülikoolis

Uudis

Tartu Ülikool kutsub õpihuvilisi suveülikooli, kus saab puhkuse ühendada kaasahaaravate eri- ja huvialaste täienduskoolitustega.

19. korda korraldatava suveülikooli programmis jagub meeliköitvaid koolitusi nii ajaloo-, keele-, kultuuri- kui ka ettevõtlushuvilistele. Augusti lõpuni saab osaleda enam kui 30 koolitusel, mida pakutakse lisaks Tartule Tallinnas, Viljandis, Pärnus, Narvas, Läänemaal ja isegi Soomes.

Saab õppida näiteks taimedega värvima, portreed joonistama ja kangastelgedel kuduma. Eri kursustel jagatakse teadmisi selle kohta, kuidas tänapäeval rahvarõivaid kanda, alkoholiprobleemidega peresid nõustada, läbipõlemist ennetada ja uusi teadmisi paremini omandada.

Lisaks toimuvad suveülikoolis laste- ja rahvaraamatukoguhoidjate suveakadeemiad Tartus, andmekaitsespetsialisti täienduskoolitus Tallinnas ja vene keele vestluskursus Narvas.

Suvekursustel õpetavad ülikooli õppejõud ja oma ala parimad praktikud. Osalema oodatakse juhte, asjatundjaid, ametnikke, õpetajaid, raamatukoguhoidjaid, kultuuri- ja spordihuvilisi ning kõiki teisi õpihimulisi.

Õppeosakonna turundusspetsialisti Marko Ojakivi sõnul on õppijad võtnud ülikooli suvekursused hästi vastu. Viimaste aastate jooksul on igal suvel kursustel osalenud keskmiselt 500 õpihuvilist üle Eesti.

«Suveülikooli populaarsust kinnitab ka osalejate tagasiside. Möödunud aastal tõi üks õppija välja, et talle meeldisid nii koolitajad kui ka teised koolitusel osalejad, praktika oli tema sõnu kasutades mega. Veel kiitis ta, et saab õpitut – tagasiside andmist, hindamist ja märkamist – oma töös kasutada,» rääkis Ojakivi.

Suveülikoolis õppinud saavad Tartu Ülikooli täiendusõppes osalemise kohta tunnistuse. Kui on olemas sobiv õppeaine, saab täiendusõppes kogutud ainepunkte kasutada tasemeõppe õppekavade täitmisel.

Täpsema teabe suveülikooli kursuste ja neile registreerumise kohta leiab Tartu Ülikooli täiendusõppe lehelt www.ut.ee/suveulikool.

Jaga artiklit

Märksõnad

suveülikool