Garri Raagmaa
FOTO: Mari-Liis Pintson

Pärnu kolledži direktoriks valiti Garri Raagmaa

Uudis

Tartu Ülikooli senat kinnitas oma 25. mai istungil Pärnu kolledži direktoriks TÜ regionaalplaneerimise dotsendi Garri Raagmaa. Uus direktor asub ametisse esimesel juulil.

Pärnu kolledži direktori ametikohale oli kolm kandidaati: TÜ regionaalplaneerimise dotsent Garri Raagmaa, Innovation Procurementi juhtimiskonsultant Maritana Sedõševa ja kolledži praegune direktor Henn Vallimäe.

Kandidaate hinnanud eksperdikomisjon tegi senatile ettepaneku teha valik Garri Raagmaa ja Henn Vallimäe vahel. Komisjoni juhtinud sotsiaalteaduste valdkonna dekaani professor Raul Eametsa sõnul oli tegu kahe võrdselt tugeva kandidaadiga.

«See, et senat hääletas Raagmaa poolt, ei ole väga üllatav, sest komisjon hindas kahe kandidaadi võimalusi suhteliselt võrdseks. Tõsi, natuke oli komisjoni sümpaatia Garri Raagmaa poole kaldu, aga see vahe oli väga väike,» ütles Eamets.

Raagmaa kasuks rääkis kogemus samal ametikohal ning visionääri ja kohaliku elu edendaja maine. Vallimäe kiituseks öeldi, et ta on suutnud kolledži finantsseisu kontrolli all hoida, arendada uusi õppekavasid ja kolledžit kindlal käel juhtida.

Raagmaa peab kolledži arengusuundadest oluliseks tulubaasi kasvatamist nii teadusprojektide, ettevõtlusuuringute kui ka kohaliku omavalitsuse senisest suurema kaasamise abil. Kolledži õppetöö ja teenused võiksid tema arvates praegusest rohkem keskenduda teenuste juhtimise ja turismivaldkonnale.

Akadeemilise taseme tõstmiseks tuleks Raagmaa hinnangul kaasata õppe- ja teadustöösse rahvusvahelisi külalisõppejõude ning tihendada koostööd TÜ sotsiaalteaduste valdkonnaga.

Garri Raagmaa on kaitsnud 2000. aastal Tartu Ülikoolis inimgeograafia erialal doktorikraadi ning töötanud samas ülikoolis lektori (1996–1997), teaduri (1998–2001, 2010–2011) ja dotsendina (alates 2011).

Ta on olnud nelja doktorandi ja 12 magistrandi juhendaja ning avaldanud 49 teaduspublikatsiooni, neist kümme viimase viie aasta jooksul. Raagmaa on olnud edukas teadusprojektide täitmisel ja taotlemisel.

1997. aastal oli ta Tapa linnapea ja aastail 2001–2009 juhtis ta Tartu Ülikooli Pärnu kolledžit.

Jaga artiklit

Märksõnad

Pärnu kolledž