Ülikool tunnustas ettevõtlikke teadlasi

Uudis

18. mail peetud demopäeval tunnustas Tartu Ülikool esimest aastat teadlasi, kes on andnud suure panuse ettevõtliku ülikooli arendamisse. Ettevõtliku teadlase tiitli pälvisid vähibioloogia uurimisgrupi külalisprofessor Tambet Teesalu ning TÜ mereinstituudi ihtüoloogia ja kalanduse professor Toomas Saat.

TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juhataja Kristel Reimi sõnul valiti tiitli saajad välja selle järgi, kes olid möödunud aastal toonud ülikoolile kõige rohkem ettevõtluslepinguid.

«Tartu Ülikool on võtnud oma strateegiliseks eesmärgiks olla ettevõtlik ülikool. Meie teadlased ja üliõpilased annavad endast palju, et muuta Eesti majandus nutikamaks ja suuremat lisaväärtust tootvaks. Seetõttu soovime nüüdsest tõsta esile neid teadlasi, kes on aidanud eriti hoogsalt kaasa ettevõtliku ülikooli eesmärkide täitmisele,» rääkis Reim.

Professor Teesalu on aktiivselt arendanud vähiravimit ja teinud selleks ettevõtjatega tõhusat koostööd. Professor Saat on sõlminud keskkonnauuringutega seotud ettevõtluslepinguid.

Möödunud aastal sõlmis Tartu Ülikool mõõte-, analüüsi-, konsultatsiooni- ning teadus- ja arendusteenuste osutamise lepinguid 8,2 miljoni euro eest, mis oli 3,7 miljonit eurot rohkem kui aasta varem. Enim on kasvanud tellimused Eesti ettevõtetelt, kes kasutavad väga aktiivselt riiklikke teadus- ja arendustegevuse koostöömeetmeid.

Ettevõtluskoostöö mahtu on märkimisväärselt mõjutanud 2016. aastal avatud nutika spetsialiseerumise rahastusmeede, mille kaudu SA Archimedes rahastas kahel eelmisel aastal 21 projekti, millest 11 hõlmavad koostööd Tartu Ülikooliga. 2017. aastal sõlmis Tartu Ülikool selle meetme raames 2,2 miljoni euro eest teadus- ja arendustegevuse lepinguid.

Jaga artiklit

Märksõnad

ettevõtlus