Möödunud õppeaastal osales TÜ väärikate ülikoolis ligi 2300 õppurit üle Eesti, Tartu aktusel jagati tunnistused välja 360-le väärikale lõpetajale.
FOTO: Andres Tennus

Väärikatel üliõpilastel oli lõpuaktus

Uudis

18. mail jagati TÜ peahoone aulas välja 360 tunnistust väärikate ülikooli kaheksanda lennu lõpetajatele, kes olid õppinud Tartus, Valgas ja Keilas. Tartus oli kõige vanem õppija 94-aastane. Möödunud õppeaastal osales TÜ väärikate ülikoolis ligi 2300 õppurit üle Eesti.

TÜ väärikate ülikooli projektijuht Laura Roop kiitis kolledžites ja piirkondades töötavaid väärikate ülikooli koordinaatoreid. Ta tõdes, et loengud ja seminarid on leidnud terves Eestis head vastukaja ja sooja suhtumist.

«Mul on hea meel, et osalejate ja programmi lõpetanute arv on iga aastaga suurenenud. Usun, et tuleb juurde uusi kohti, kus korraldada väärikate ülikooli programme, sest mitme suure valla esindajad on pöördunud ülikooli poole sooviga teha koostööd,» rõõmustas Roop.

Pikemat aega on kõige populaarsemad loengud olnud tervise- ja kultuurivaldkonnast. Paljudes piirkondades korraldatakse lisaks loengutele veel keelekursusi, õpitubasid ja väljasõite. Väärikate ülikooli tegevust toetavad kohalikud omavalitsused, Hasartmängumaksu Nõukogu ja eraettevõtjad.

Lõpuaktuseid peeti ka Kuressaares, Pärnus, Tallinnas ja Türil. Väärikate ülikool alustas oma tegevust 2010. aastal Pärnus ja Tartus. Nüüdseks on tegevus laienenud Tallinnasse, Viljandisse, Kuressaarde, Narva, Türile, Valka ja Keilasse. Tallinnas ja Narvas pakutakse loenguid ka vene keeles.

Väärikate ülikool loodi lähtudes elukestva õppe põhimõtetest, et reageerida paindlikult ühiskonna muutustele ja vajadustele ning pakkuda õppimisvõimalusi erinevatele sihtrühmadele.

Jaga artiklit