Juulikuu UT ilmub vaid veebis

Uudis

Suvine ajakiri ilmub alates sellest aastast ainult veebiversioonis.

Ajakirja peatoimetaja Merilyn Merisalu sõnul tingis otsuse suvine puhkuste aeg, mil ülikooli hooned on üliõpilastest ja töötajatest võrdlemisi tühjad ning enamik ajakirju jääb majadesse sügiseni alles.

«Oleme igal aastal püüdnud juuli ajakirja välja anda juba juuni keskel, et lõpetajad saaksid enne ülikoolist lahkumist kaasa võtta oma kursuse nimekirjaga UT. Paraku jääb seetõttu artiklite kirjutamiseks väga vähe aega ning lõpetajate nimekirjade selgumise ja lõpuaktuste vahe on nii väike, et ajakiri jõuab trükikojast peahoonesse heal juhul viimase aktuse päeval,» rääkis Merisalu.

Lõpuaktusel käivad paljud üliõpilased ülikooli õppehoonetes viimast korda. Juulikuu ajakirja valmissaamise ajaks on enamik üliõpilasi juba Tartust lahkunud ja suur osa töötajatestki suvepuhkusel, küll aga vaadatakse lõpetajate nimekirju ajakirja veebilehelt terve järgneva aasta vältel.

Ideed ajakirja juulinumber ainult veebipõhiseks teha on arutatud juba aastaid, tänavu tehakse see lõpuks teoks. Lisaks nimekirjadele ning värsketele aktusepiltidele ja ‑videotele täiendatakse UT veebiversiooni suvel ülikooli uudiste ja teadetega.

UT ilmub septembrist juunini ikka harjumuspäraselt iga kuu esimesel reedel paberil ja veebis aadressil www.ajakiri.ut.ee.

Jaga artiklit

Märksõnad

ajakiri