FOTO: Merilyn Merisalu

Osale UT lugejauuringus

Uudis

UT toimetus ootab lugejate tagasisidet, et kujundada ajakirja tulevikku lugejaskonna soovide järgi.

Iga paari aasta tagant korraldab Universitas Tartuensis oma lugejate seas uuringu, et teada saada, kuidas ajakirja suhtutakse ning mida teha, et see oleks sisukam ja läheks korda rohkematele lugejatele.

UT peatoimetaja Merilyn Merisalu sõnul on lugejate tagasiside ajakirja jaoks hädavajalik. «Tahame kajastada vajalikke ja huvitavaid teemasid ning pakkuda põnevat lugemist ka ülikooli inimeste ja nende tegemiste kohta. Selleks, et teada, mida töötajad ja üliõpilased väärtustavad, tuleb seda aga otse neilt küsida,» seletas Merisalu.

Paljud ideed, mida lugejad on varasemates uuringutes pakkunud, on ellu viidud. Nii on aastate jooksul tekkinud uusi rubriike ja korduvalt on üle vaadatud levivõimalused. Samuti läbis ajakirja kujundus 2015. aastal põhjaliku värskenduskuuri.

Lugejauuringus on oodatud osalema nii TÜ töötajad, üliõpilased, vilistlased kui ka koostööpartnerid. Vastata palutakse kümmekonnale küsimusele, mis puudutavad senist lugemiskogemust, aga ka ootusi ajakirja tuleviku suhtes.

Vastajate vahel loositakse välja UT kingikott, milles leidub peale ülikooli dressipluusi veel mõndagi huvitavat ja kasulikku. Näiteks on seal ka üliõpilaslaulik koos selle juurde kuuluva CD-plaadiga, märkmik koos pastakaga, mälupulk ja kaks Startup Day piletit. Lisaks saab võitja soovi korral endale või kellelegi teisele UT ajakirja aastaks tasuta koju tellida.

Loosis osalevad need, kes on selleks soovi avaldanud. Sel juhul tuleb küsimustiku lõpus olevasse lahtrisse sisestada oma e-posti aadress ja rõivanumber. Aadresse käsitletakse vastustest eraldi ja neid ei jagata kolmandate isikutega.

Küsimustik on vastamiseks avatud novembri lõpuni. Avalda arvamust!

Jaga artiklit

Märksõnad

lugejauuring