Programmi avaüritusel asuti otsima lahendusi kümne ettevõtte arendusülesannetele.
FOTO: Andres Tennus

Ettevõtjad hakkasid koos teadlaste ja üliõpilastega innovatsiooni õppima

Uudis

27. septembril algas Eestis ainulaadne avatud innovatsiooniprogramm «GameChangers», mille käigussaavad ettevõtjad, teadlased ja üliõpilased ühiste meeskondadena töötada väljaettevõtetele tulevikulahendusi. Lahenduste loomisele eelneb põhjalik arutelu ettevõtete tulevikuplaanide üle.

TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse programm koosneb kord kuus toimuvatest kahepäevastest seminaridest ning vältab koos pideva mentorlusega meeskondadele kevadsemestri lõpuni. Üheskoos leitakse väljendus kümne Eesti ettevõtte arengusoovidele. Esimesel kursusel osalevad 10 teadlast ja 23 üliõpilast.

Kursus saab teoks koostöös Tartu Ülikooli vilistlase ja ettevõtja Priit Salumaaga, kes on häkatonisarja Garage48 ja tootearendusettevõtte Mooncascade kaasasutaja.

«Me oleme Tartu Ülikooliga teinud mitmeid koostööprojekte. Tihti on tekkinud tunne, et akadeemia ja ettevõtjad ei saa üksteisest päris hästi aru. Samuti pole mõlemal poolel päris head ettekujutust, kuidas uusi asju maailma tuua,» kirjeldas Salumaa kursuse eesmärki. «Tahame seda mängu muuta ja öelda, et kui me oleme ühes paadis, siis peame sõitma samas suunas ja me kõik peame oskama kasutada aere.»

Kursusel osalevate ettevõtete arengusoovid ulatuvad seinast seina. Näiteks Eesti Energia soovib otsida robotkaevandamise võimalusi, teater Vanemuine tahab leida suurele ja traditsioonilisele teatrile praeguses kultuuriruumis uusi lahendusi ning Tartu Ülikooli Kliinikumil on huvi suurendada inimlikku mõõdet arstiabi pakkumisel. Veel osalevad kursusel Swedbank, ABB Drives&Renewables, Politsei- ja Piirivalveamet, Meravita, Mooncascade, Tele2 ja SEB.

Kokkuvõtteid ideedest ja nende rakendamisest ettevõtetes tehakse 17. mail Tartu Ülikooli demopäeval.

Jaga artiklit

Märksõnad

ettevõtlus