TÜ ootab kandidaate Rahvusmõtte auhinnale

Uudis

1. novembrini saab esitada kandidaate Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinnale. Rahvusmõtte auhinnaga tunnustab Tartu Ülikool isikuid, kes on oma loominguga silmapaistvalt edendanud Eesti rahvuslikku ja riiklikku eneseteadvust.

TÜ annab Rahvusmõtte auhinda välja viieteistkümnendat korda ning sellele saavad kandidaate esitada TÜ nõukogu ja senati liikmed, valdkondade ja valdkonnaväliste asutuste nõukogud ning Eestis registreeritud juriidilised isikud. Kandidaatide ülesseadmise põhjendatud esildised palume saata TÜ rektori nimele aadressil Ülikooli 18, 50090 Tartu, või e-posti aadressil rektor [at] ut.ee.

Eelmistel aastatel esitatud isikuid ei arvata automaatselt kandidaatide hulka, küll aga on sama isikut lubatud esitada mitu korda.

Auhinna saaja valib välja ülikooli senati moodustatud 11-liikmeline komisjon, kuhu kuuluvad TÜ rektor, eelmisel aastal auhinna saanud isik, neli liiget ülikoolist ja viis liiget väljastpoolt ülikooli.

Rahvusmõtte auhinna saajale kingitakse Ilmamaa kirjastuse «Eesti mõtteloo» sarja 50 köidet ning klaasikunstnik Ivo Lille klaasist taies. Need antakse pidulikult üle rahvusülikooli 99. aastapäeval 1. detsembril Tartu Ülikooli aulas.

Eelmistel aastatel on auhinna pälvinud näiteks helilooja Veljo Tormis, akadeemik Endel Lippmaa, kirjanik Ain Kaalep, stsenarist ja filmilavastaja Arvo Kruusement, kunstnik ja rahvakunsti koguja Anu Raud ning zooloog ja looduse tutvustaja Fred Jüssi.

Jaga artiklit

Märksõnad

Rahvusmõtte auhind