Aastapäevasündmused algavad teaduskonverentsiga Biomeedikumis.
FOTO: Andres Tennus

Meditsiiniteaduste valdkond peab suurt sünnipäeva

Uudis

Meditsiiniteaduste valdkond tähistab 11. ja 12. oktoobril kahe konverentsi ja piduliku vastuvõtuga arstiteaduskonna 386. aastapäeva.

Aastapäevasündmused algavad 11. oktoobril Biomeedikumis toimuva teaduskonverentsiga, kus valdkonna teadurid, õppejõud, doktorandid ja üliõpilased tutvustavad viimase aasta teadusuuringute tulemusi.

Meditsiiniteaduste valdkonna turundus- ja kommunikatsioonispetsialisti Kristina Hermanni sõnul esitati sel aastal konverentsile rekordarv teese. «Esitlemisele tuleb 21 suulist ja 92 stendiettekannet. Seega saab konverentsilt väga hea ülevaate, milliste põnevate uurimisteemadega meditsiiniteaduste valdkonna teadlased praegu tegelevad,» kinnitas Hermann.

Konverentsi avab emeriitprofessor Agu Tamm akadeemilise loenguga «Mikrobioota – inimese vältimatu partner». Stendiettekandeid saab näha Biomeedikumi Schmidti keskuses.

12. oktoobril võetakse TÜ kliinikumis toimuval teemakonverentsil «Tervisevaldkonna teaduse ja innovatsiooni strateegia hetkeseis ja tulevik» vaatluse alla Eesti tervisesüsteemi teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni strateegia 2015–2020 praegune seis ja tulevikuvaated.

Eesti Teaduste Akadeemia eestvedamisel ning Sotsiaalministeeriumi ja Tartu Ülikooli aktiivsel osalemisel valminud strateegias on muu hulgas kirjas tulevikuvisioon vajalike terviseuuringute korraldamiseks ja rahastamiseks.

«Arstiteadlased tunnevad muret, et strateegiat ei ole tegelikkuses ellu viima asutud. Samuti ei ole saavutatud strateegia elluviimiseks ette nähtud rahastamise märkimisväärset kasvu,» põhjendas valdkonna dekaan professor Margus Lember teemavalikut.

Konverentsi avaloengus räägib bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Eero Vasar Eesti meditsiiniteadusest rahvusvahelises teadusruumis. Strateegia elluviimist kommenteerivad Sotsiaalministeeriumi ning Eesti suurimate haiglate esindajad. Tervishoiusüsteemi tähtsaimatest arendustegevustest räägib Eesti Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane.

Aastapäevapidustused lõpetab 12. oktoobri õhtul toimuv dekaani vastuvõtt, kus antakse kätte arstiteaduskonna medalid, tunnustatakse teaduskonverentsi parimaid, antakse üle stipendiumid ning allkirjastatakse Apotheka farmaatsiaõppe ja teaduse arendusfondi statuut. Taaselustatakse ka vana traditsioon – dekaani vastuvõtul antakse pidulikult üle möödunud õppeaasta suvel lõpetanud arst-residentide lõputunnistused.

Registreerimislink ja arstiteaduskonna aastapäeva programm on meditsiiniteaduste valdkonna kodulehel. Registreeruda saab 8. oktoobrini.

Jaga artiklit