Ajujaht käib 75 000 eurole

Uudis

Alates 5. aprillist saab kahe kuu vältel igal nädalal Eesti Televisioonis kaasa elada äriideede konkursile Ajujaht pääsenud 30 parimale meeskonnale, kes valiti välja 341 seast. Uuel hooajal on põhjust omadele pöialt hoida ka Tartu Ülikoolil. Kolmandik parimatest tiimidest on seotud TÜ-ga.

Energeetika ja keskkonna valdkonnas võistleb PowerUp Fuel Cells, kes pakub välja oma kütuseelemendil põhineva elektri ja soojuse koostootmise süsteemi. Samas vallas konkureerivad süütegeel Biofire, mis ei tekita jääke, ei jäta toidule kõrvalmaitset ja on keskkonnale ohutu, mobiilirakendus Easy Sample, mis muudab pinnaseproovi võtjate ja laborantide töö lihtsamaks, ning sisekliima juhtseade SmartVent, mis paneb vastavalt vajadusele hoones käima kas ventilatsiooni, kütte või jahutuse.

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogiate alal kaitsevad ülikooli au Pärnu kolledži üliõpilaste mobiilirakendus InLimit, mis hakkab piirkiirusest kinni pidavaid juhte autasustama erinevate hüvedega, ja kokkuleppevedude platvorm Laps Kooli, mis ühendab ühe kooli lapsevanemaid, et säästa nende aega ja vähendada kooli sõitvate autode arvu.

Sotsiaalse ettevõtluse alal püüdlevad võidu poole veebikeskkond HopeHolders, mis aitab lootuse kaotanud inimesel saada kontakt sarnase kogemusega inimestega, kelle ära kuulamine võib anda keerulises olukorras uue vaatenurga, Makerlabi mehaanikaseina inseneeriakomplektid, mille tellinud koolidele antakse kaasa juhendid ja korraldatakse sissejuhatav töötuba, ning rollimängul põhinev rakendus Triumf Health, mis aitab lastel võidelda krooniliste haigustega.

Tervise ja biomeditsiini valdkonnas esindab ülikooli Piss-i-Alarm, mis saadab hooldaja nutiseadmele teate, kui on vaja vahetada mähet.

Kaheksa Ajujahi telesaate käigus selgitatakse välja selle aasta parimad äriideed, kes kandideerivad 75 000 euro suurusele auhinnafondile.

Jaga artiklit

Märksõnad

ajujaht, ettevõtlus