Rein Taagepera on Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna emeriitprofessor.
FOTO: Jaan Kolberg

Esilinastub film Rein Taagepera elust

Uudis

14. aprillil kell 15 esilinastub Eesti Rahva Muuseumis film «Rein Taagepera – kahemõtteline Eesti».

Portreefilm politoloogist ja poliitikust Rein Taageperast on dokumentaalkaadritel põhinev lugu hiljuti 85. sünnipäeva tähistanud ühiskonnategelase ja teadlase eluteest. Erilist tähelepanu on pööratud tema paguluses veedetud aja poliitilisele võitlusele, hilisemale naasmisele kodumaale ja akadeemilisele tööle sünnilinnas Tartus.

Filmi on lavastanud Peeter Simm ja käsikirja kirjutanud Trivimi Velliste. Operaator oli Jaan Kolberg. Linateose valmimise käigus õnnestus autoritel intervjueerida hulganisti Rein Taagepera kaasteelisi Eestist ja Ameerika Ühendriikidest.

Enne filmi linastust meenutab Tartu muinsuskaitsepäevade 30. aastapäeva peakorraldaja Tõnis Lukas põgusalt toonase aja tähendust ja Rein Taagepera osa selles. Pärast filmi on kavas vestlusring, kus saab esitada küsimusi nii Rein Taageperale kui ka filmi autoritele.

Üritust korraldavad TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituut, filmistuudio Navona ja Eesti Muinsuskaitse Selts. Filmi näidatakse Eesti Rahva Muuseumi Jakob Hurda saalis tasuta, huvilistel palutakse eelregistreeruda.

Jaga artiklit