Toomas Asser ja Margit Sutrop
FOTO: Mari-Liis Pintson

Kuu lõpus selgub Tartu Ülikooli järgmine rektor

Uudis

26. aprillil selgub, kas Tartu Ülikooli hakkab juhtima Margit Sutrop või Toomas Asser.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna nõukogu esitas rektorikandidaadiks professor Margit Sutropi ning meditsiiniteaduste valdkonna nõukogu professor Toomas Asseri. Sotsiaalteaduste ning loodus- ja täppisteaduste valdkonna nõukogu otsustasid rektori valimistel toetada mõlemat kandidaati.

Valimiskomisjoni esimees, molekulaarse taimebioloogia professor Hannes Kollist avaldas heameelt, et ülikooli valdkonnad on rektorikandidaatideks esitanud kaks tunnustatud professorit, kellel on mõlemal ka suur juhtimiskogemus.

Margit Sutrop on TÜ praktilise filosoofia professor, humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan, eetikakeskuse juhataja, rektoraadi liige ja Academia Europaea liige. Toomas Asser on neurokirurgia professor, närvikliiniku juhataja, TÜ nõukogu liige ja Eesti Teaduste Akadeemia liige.

5. aprillil peeti peahoone aulas väitluskoosolek, kus mõlemad rektorikandidaadid arutasid nende meelest ülikoolile olulisi teemasid. 9. aprillil võtavad kandidaatide suhtes seisukoha TÜ nõukogu ja senat.

Lõpliku otsuse selle kohta, kellest saab uus rektor, teeb valimiskogu. Sinna kuuluvad nõukogu, senati, valdkondade nõukogude ja üliõpilasesinduse liikmed ning professorid ja juhtivteadurid, kelle töökoormus ülikoolis on vähemalt 20 tundi nädalas.

Valimiskogu nimekiri kinnitatakse 19. aprilli seisuga. Rektori valimise koosolek algab 26. aprillil kell 12 peahoone aulas. Valituks osutub kandidaat, kes kogub üle poole valimiskogu häältest.

Uus rektor, kes asub tööle 1. augustil 2018, valitakse ametisse viieks aastaks. Seni on rektori kohusetäitja professor Tõnu Lehtsaar.

 

Vaata ka rektorikandidaatide avaliku väitluskoosoleku salvestist UT TV-s:

Jaga artiklit

Märksõnad

rektorivalimised