Allan Aksiim
FOTO: Tjorven Siiboja

Üliõpilasesindust asub juhtima Allan Aksiim

Uudis

Märtsi keskel valis volikogu 12 liikme poolthäälega TÜ üliõpilaskonna (TÜÜE) uueks esimeheks Allan Aksiimi.

Aksiim on lõpetanud TÜ keskkonnakorralduse ja planeerimise eriala, praegu õpib ta Johan Skytte poliitikauuringute instituudis Euroopa õpingute magistriõppes.

«Olen aru saanud, et esinduse esimehe töö on ajakulukas, aga see on paratamatu. See on väga huvitav ja vajalik töö, mille jaoks ma kindlasti leian aja,» lubas Aksiim juba valimisdebatil.

Aksiimi sõnul ootab teda tähtsa ülesandena elujõulise ja lahendustele suunatud kogukonna ehitamine. Kui suhtlus on korras, on rohkem ka usaldust ja kõigele muule on kergem keskenduda.

Tähelepanu vajavad tema hinnangul Tartu Ülikoolis toimuvad rektorivalimised, kogu riigis tekkinud kõrgharidusreformi arutelu ja maisemad mured, näiteks uus õppeinfosüsteem ja muudatused selles, kuidas üliõpilased tagasisidet annavad. Üliõpilasesindus peab selle taustal olema ühtne ning kasutama oma rahalist, materiaalset ja vaimupotentsiaali võimalikult optimaalselt.

«Meie kõige võimsam eelis ülikoolis asju ajades on erakordne ligipääs teabele. On vähe neid, kel oleks isegi võimalus ülikooli kui tervikut hoomata, üliõpilastel on esindajad aga pea igal ülikooli otsustustasandil,» rääkis Aksiim.

Valitud esindajad ja seega ka üliõpilaskonna juhatus peavad seisma kogu TÜ üliõpilaskonna huvide eest: tuleb tõlgendada ja mõtestada üliõpilaste huve, ülikooli sisepoliitika muutusi ja riigi kõrghariduspoliitika arengut.

«Kavatsen seista Tartu Ülikooli üliõpilaste huvide eest, juhtida üliõpilasesindust tasakaalukalt ja olla ülikooli rektoraadile väärikas partner,» ütles uus esimees.

Allan Aksiim on varem olnud TÜÜE liige kahel korral, mõlemal korral oli ta ka Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) volinik. Praegu on ta EÜL-i järelevalvekomisjoni liige.

Uus juhatuse esimees asub ametisse 16. aprillil, seni juhib TÜ üliõpilasesinduse tööd esimehe kohusetäitja Eleri Pilliroog.

Jaga artiklit

Märksõnad

tüüe