Aprill 2018, nr 4
FOTO: Tjorven Siiboja
Allan Aksiim
Märksõnad: 

Märtsi keskel valis volikogu 12 liikme poolthäälega TÜ üliõpilaskonna (TÜÜE) uueks esimeheks Allan Aksiimi.

Aksiim on lõpetanud TÜ keskkonnakorralduse ja planeerimise eriala, praegu õpib ta Johan Skytte poliitikauuringute instituudis Euroopa õpingute magistriõppes.

«Olen aru saanud, et esinduse esimehe töö on ajakulukas, aga see on paratamatu. See on väga huvitav ja vajalik töö, mille jaoks ma kindlasti leian aja,» lubas Aksiim juba valimisdebatil.

Märts 2018, nr3
Märksõnad: 

Tartu Ülikooli Üliõpilasesinduse juhatuse esimeheks kandideerimiseks tuleb saata oma CV, motivatsioonikiri (1-1,5 A4) ja valimisplatvorm  ehk nägemus sellest, mida soovid valituks osutumisel TÜ Üliõpilasesinduses ellu viia (pikkus kuni 4 A4).

Kandideerimisavaldus koos viie üliõpilasesindaja soovitusega tuleb saata hiljemalt 8. märtsiks aadressile teave [at] tyye.ee.

Veebruar 2018, nr 2
FOTO: Virgo Siil
Üliõpilasesindus asub peahoone kõrval kunagises tõllakuuris.
Märksõnad: 

Mõned päevad enne aastavahetust tuli teade, et Tartu ülikooli üliõpilasesinduse (TÜÜE) esimees Taavi Vanaveski, kes jõudis ametis vaid paar kuud olla, on tagasi kutsutud. Pressiteates põhjendati muudatust visiooniliste erinevustega. Üliõpilasesindaja Märt Hallasoo aga leiab, et esimehe tagasikutsumine oli põhjendamatu.

Oktoober 2017, nr9
FOTO: Hanna Kriiska
TÜÜE uus juhatus
Märksõnad: 

Septembri lõpus valiti ametisse TÜ üliõpilasesinduse uus juhatus. Uus esimees on Taavi Vanaveski, aseesimeestena alustavad tööd Eleri Pilliroog ja Sven Anderson. Uus juhatus on seadnud oma suurimaks eesmärgiks õppe parendamise Tartu ülikoolis.

«Näiteks oleme lahendusena välja toonud videoloengute laiema kasutuselevõtu, mis peaks jätma rohkem aega seminaridele. Tegemist on meie silmis liikumisega monoloogilt diskussioonipõhisele õppele ja seeläbi üliõpilaste efektiivsemale kaasatusele,» rääkis Vanaveski.

Juuli 2017, nr 7
FOTO: Erakogu
Jari Pärgma
Märksõnad: 

Kevadel TÜÜE juhatuse kandidatuuri esitamise debatist alanud arutelust viipekeele tõlketeenuse üle võib praegu järeldada vaid jätkuvat segadust. Toona kardeti, et juhul, kui oleksin saanud TÜÜE aseesimeheks, läinuks lõviosa TÜÜE eelarvest minule organiseeritava tõlketeenuste kulude katteks.

Tundub, et tegelikult ei teatagi, kust peaksid tulema vahendid erivajadusega tudengiesindajale vajaliku teenuse katteks. Peaks sellega tegelema TÜÜE, tudengiesindaja ise, Tartu ülikool või hoopis keegi neljas?

November 2016, nr 10
Märksõnad: 

Oktoobris sai TÜ üliõpilaskond endale uue juhatuse aseesimehe, kelleks on Mariliis Vaht. Vaht on olnud 11 aastat Tartu ülikooli tudeng ja viimased üheksa aastat on ta ka ülikoolis töötanud.

Miks otsustasite kandideerida TÜÜE juhatuse aseesimehe kohale?

September 2016, nr 8
Märksõnad: 

Tartu ülikooli üliõpilasesinduse volikogu võttis ühehäälselt vastu õppimise hea tava, mille punkte täites peaks igast tudengist saama täiuslik üliõpilane.

Õppimise hea tava on Tartu ülikooli üliõpilaskonna omavaheline kokkulepe selle kohta, mis on hea õppimine ja kuidas see peaks toimuma. Ühelt poolt on tava arusaam sellest, kuidas ülikoolis hästi toime tulla, teiselt poolt väljendab see põhimõtted, mida Tartu ülikooli üliõpilased peaksid järgima. 

September 2015, nr 8
FOTO: Merilyn Merisalu
Martin Noorkõiv Tartu ülikooli avaaktusel Jaani kirikus.
Märksõnad: 

Lugupeetud tudengid, ülikooli töötajad ja juhid, külalised!

Mul on hea meel teid üliõpilaskonna nimel tervitada.

See on muuseas viimane kord, kui ma avaaktusel kõnet saan pidada. Mitte et mulle ei meeldiks neid kõnesid pidada, vaid minu ametiaeg saab lihtsalt otsa. See tähendab, et võin julgelt kõik südamelt ära rääkida.

Südamel on viimase poole aasta jooksul olnud palju. Tunnen, et nüüd on õige hetk see endast välja lasta.

Juuni 2014, nr 6
Foto: Andres Tennus
Uus juhatus on TÜÜE-s ennast kenasti sisse seadnud.
Märksõnad: 

Üliõpilasesinduse uuel juhatusel on olnud mõned kuud aega, et olukorraga kohaneda. Senise aasta asemel on neil nüüd oma ideede elluviimiseks kaks korda rohkem aega. Kuivõrd suurejoonelised on juhatuse plaanid ja mida nad kavatsevad korda saata, selle üle arutlevad esimees Martin Noorkõiv, aseesimees Liina Hirv ja aseesimees Mirell Prosa.

 

Millised on teie esimesed suuremad plaanid?

Mai 2014, nr 5

Vaevalt astub keegi ülikooli veendumusega, et tudengite esindamisest saab siin tema põhitegevus. Oleme alma mater’isse vist siiski tulnud muul eesmärgil. Kuid õppejõudude mõningaseks meelehärmiks muutub üliõpilaste esindamine mõnel juhul õppetööst tähtsamaks.

Telli voog RSS - tüüe
Telli voog RSS - tüüe