FOTO: www.studentdays.ee

Festival täidab Tartu meluga

Uudis

28. aprillil algavad Tartu tudengipäevad, mis kestavad 5. maini. Kaheksa päeva jooksul saab osaleda ligi 150 üritusel.

Festivali meediajuht Elise Teemus ütles, et festivali soojendusega alustatakse juba mitu päeva varem. «Tavapäraselt festivalinädala algust märkiv pannkoogihommik toimub sel aastal juba 23. aprillil, et saaksime kõigile tudengitele ja linnarahvale teada anda, et nädalalõpust alates vallutavad Tartu tudengipäevad linna lausa nädalaks ajaks,» rääkis ta.

Festivali alguspäeval on kavas uus üritus Kondiküte, mille käigus kutsutakse kõiki sõitma ratastel läbi Tartu ja tähistama hiljem üheskoos avapeol kevadiste tudengipäevade algust. Korraldajad ootavad ratturitelt fantaasiarikkaid kostüüme ja uhkelt kaunistatud rattaid, et üritus pakuks lisaks treeningule ka vahvat elamust kõigile möödujatele.

Nädala jooksul korraldatakse Emajõel ja renoveeritud Kaarsilla ümbruses tavaks saanud vaatemängulised Karsumm, Paadiralli ja volbripidu. Tänavu peetakse kõik need oodatud üritused ära festivalinädala esimesel poolel. Uusi elamusi saab teisipäeval Õllejooga üritusel, kus püütakse välja puhata nii keha kui ka vaim.

«Kolmapäevaks kolib festival Aparaaditehase õuele ja ruumidesse. Sel päeval võtavad mõõtu õmblushuvilised ja hõbekõrid, sest toimuvad Fashion Passion ja Songbattle,» tõi Teemus esile. Päev lõpetatakse Öötantsupeoga, kus saavad tantsida kogenud jalakeerutajad ja needki, kes rahvatantsuga alles tutvust teevad.

Neljapäeval ja reedel saab end proovile panna sportlikel ja meelelahutuslikel üritustel. Reede õhtul ootab kõiki uues kuues Tantsumaraton koos Silent Discoga. Laupäeva tähtsündmus on Raadi lumepargis peetav Öölaulupidu isamaaliste laulude, armastatud poplugude, mõnusa õhkkonna ja maitsva söögiga. Pärast seda saab panna ametlikul järelpeol meeleolukale festivalile uhke punkti.

Tudengipäevade kava vaata aadressil www.studentdays.ee.

Jaga artiklit

Märksõnad

tudengipäevad