Oktoober 2018, nr 9
FOTO: Tjorven Siiboja
Pubirallil osalejad leidsid põnevaid lahendusi, kuidas õhtu jooksul oma võistkonnakaaslasi mitte ära kaotada
Märksõnad: 

Septembri viimasel nädalal haaras linna korralik tudengipalavik, sest toimus Tartu tudengipäevade sügisfestival.

Festival tõi kokku uued ja juba kogemustega üliõpilased, kes ligi sajal üritusel ühiselt pead murdsid ja lustisid. Sel sügisel oli programmis ka viis uut põnevat ettevõtmist, kus sai end proovile panna üksi või koos võistkonnaga: «Tudengiseiklus», «Ellujääja», «Rooside sõda. Tudengite eri», «Plaadipõletus» ja tuntud filmisarjast inspiratsiooni saanud «Näljased mängud».

Aprill 2018, nr 4
FOTO: www.studentdays.ee
Märksõnad: 

28. aprillil algavad Tartu tudengipäevad, mis kestavad 5. maini. Kaheksa päeva jooksul saab osaleda ligi 150 üritusel.

Festivali meediajuht Elise Teemus ütles, et festivali soojendusega alustatakse juba mitu päeva varem. «Tavapäraselt festivalinädala algust märkiv pannkoogihommik toimub sel aastal juba 23. aprillil, et saaksime kõigile tudengitele ja linnarahvale teada anda, et nädalalõpust alates vallutavad Tartu tudengipäevad linna lausa nädalaks ajaks,» rääkis ta.

Oktoober 2017, nr9
FOTO: Anna-Kati Pahker
Tudengipäevadel oli kirev ürituste valik.
Märksõnad: 

Tänavune sügisfestival oli suunatud, pühendatud ja keerles ümber rebaseplikade ja -poiste. Et uute kõrgharijate esimesed nädalad tudengilinnas Tartus lõbusalt algaksid, tehti sel aastal esmakordselt rebaseüritus.

Festivalikavas olid ka mõned uued üritused, vanad head sõbrad ja paar head pidu kah.

Raekoja plats ja Pannkoogihommik ootas jälle kõiki varaseid ja hiliseid ärkajaid, et neid kosutava hommikusöögiga kostitada.

Aprill 2016, nr 4
Märksõnad: 

25. aprillist kuni 1. maini rulluvad lahti Tartu Tudengipäevad, tuues endaga kaasa kevadiselt kosutava vaimupuhkuse enne pingelist eksamiaega. Seekordne festival seilab resonantsi ehk koosvõnkumise laineharjal, võttes tähelepanu keskmesse ühiselt tegutsemisel tekkiva suurema mõju.

Oktoober 2015, nr 9
Märksõnad: 

Käsikäes sügisega maalib 12.–18. oktoobril linnapildi kirevaks tudengi- ja linnafestival Tartu Sügispäevad. Kirjut festivali tasub oma silmaga kaema tulla ilmast hoolimata. Enam kui saja sündmuse seast leiab meelepärase nii kultuurisõber, tervisesportlane, tantsuhimuline kui ka muusikahull.

Sügispäevade kava parimad palad

Esmaspäev, 12. oktoober

kell 6.15 Avatuut (Tartu ühiselamutes) – traditsiooniline hommikuvõimlemine

November 2014, nr 10
FOTO: Argo Ingver
Sügisaeroobika meelitas TÜ spordihoonesse kokku ligi 200 liikumissõpra.
Märksõnad: 

Tartu Sügispäevad tõid 13. – 19. oktoobril linnapilti sadakond kultuuri-, spordi- ja haridussündmust. Sel aastal oli festivali peateema liikumine ja liigutus.

Fotod galeriis: 10x Argo Ingver, 1x Merilyn Merisalu, 1x Liisi Reitalu

Oktoober 2014, nr 9
Märksõnad: 

13. oktoobrist kuni 19. oktoobrini äratab linna taas elule kultuuri- ja tudengifestival Tartu Sügispäevad, mis väsimuse eemale peletab. Liikumisaasta vaimus on seekordne festival pühendatud liikumisele.

Aprill 2014, nr 4
Märksõnad: 

Kas oled väsinud õppimisest, päevadest loenguruumis ja raamatukogus? Kevad hiilib ligi, päike paistab, linnud laulavad, aga kuidagi ei oska talveunest ärgata ega vaimu välja puhata? Pole viga, appi tõttab ülikooli kultuuriklubi! Seekord kostitame keha ja vaimu 28. aprillist kuni 4. maini Tartu kevadpäevadel, kutsudes märkama elamusi.

Oktoober 2013, nr 9
Märksõnad: 

14.–20. oktoobrini toimuv festival «Tartu sügispäevad 2013» pakub oma kavas üritusi kultuurist spordini, muusikast põnevate mälumängudeni.

Kultuuripärandi aastast inspireerituna asuvad tudengipäevad seiklema tudengikultuuri ning -pärimuse radadel. Akadeemilises pikapäevarühmas uurime, milline oli tudeng aastaid tagasi ning milline on ta tänapäeval. Tõstatame taas küsimuse, kuidas jääda ellu kõrgharidusreformi ajal ja kuidas nautida täisväärtuslikku tudengipõlve.

November 2013, nr 10
Märksõnad: 

Tartu sügispäevade festivaliläbiv teema oli Eesti kultuuripärandi aastale kohaselt tudengipärimus. Korraldajad kutsusid nädalaks ajaks tudengid ja linnarahva endaga kaasa mõtlema, kuidas on tudengielu aja jooksul muutunud, millised traditsioonid on säilinud, millised mitte ning kes ja kuidas saavad praegu tudengipärandit mõjutada. Festivali programm oli sügiseselt kirju, sisaldades ajaloolist, kultuurilist ja meelelahutuslikku poolt. Kavas leidus nii põnevaid arutelusid, sportlikke tegevusi kui ka toredaid pidusid.

Telli voog RSS - tudengipäevad
Telli voog RSS - tudengipäevad