UT sai keelenurga

Uudis

UT uues lühirubriigis «Keelenurk» selgitatakse Tartu Ülikooli jaoks olulisi mõisteid ja pakutakse välja sobivaid termineid. Rubriigi eesmärk on peale eesti oskuskeele pöörata tähelepanu ka õige- ja heakeelsusele.

Rubriigi loomise mõttele tuli õppeprorektor Anneli Saro, kelle viisid selleni kaks tähelepanekut. «Esiteks märkasin, kui palju ingliskeelseid sõnu kasutame oma igapäevases töökeeles. Juba õppeprodekaanina pidin tihti guugeldama, et aru saada, millest kolleegid räägivad,» rääkis Saro.

Teiseks sai ta aegamööda aru, et ka uusi eestikeelseid sõnu tõlgendavad erinevad inimesed vägagi isemoodi. Siis tekkiski soov leppida kokku sõnade tähenduses ja leida toorlaenudele ilusad eestikeelsed vasted.

«Keelenurga» rubriiki toimetavad projekti Miljon+ töörühma liikmed, kes koostavad iga mõiste kohta Vikipeedia artikli või täiendavad olemasolevat. Siis saavad kõik huvilised seda lugeda ja omakorda täiendada. Nii toob idee kasu kogu teabeühiskonnale.

Seni on selgitatud ettevõtluse mõisteid: märtsis võeti vaatluse alla ettevõtlusõpe ja aprillis idufirma. Edaspidi on kavas käsitleda koostöös erialaõppejõududega ka teisi valdkondi.

Jaga artiklit

Märksõnad

eesti keel