Kümnes «Kaleidoskoop» ootab osalejaid

Uudis

18. mail peetakse kümnes Lõuna-Eesti suurim noorte äri- ja projektiideede võistlus «Kaleidoskoop», kuhu oodatakse osalema kõiki ettevõtlikke noori.

«Kaleidoskoop» on programmi «STARTER Basic» ja «EstLat-Accelerate» ametlik lõpuüritus. Võistlusel on oodatud osalema ka teised ettevõtlushuvilised meeskonnad nii Tartu Ülikoolist kui ka mujalt Eestist. Vähemalt pooled võistkonna liikmed peavad olema üliõpilased või kutse-, rakendus- või üldhariduskooli õpilased.

Iga meeskond peab konkursil oma ideed esitlema kolme minuti jooksul kas eesti või inglise keeles. Esitluse käigus tuleks kirjeldada probleemi ja sellele pakutavat lahendust, hinnata turupotentsiaali ning anda ülevaade konkurentidest, ärimudelist ja tiimiliikmete oskustest.

Kell 13 algavas võistluse esimeses voorus valitakse välja kümme parimat meeskonda, kes tutvustavad oma ideed samal päeval finaalis. Siis tuleb lisaks viie minuti jooksul vastata ettevõtjatest ja idufirmade mentoritest žüriiliikmete küsimustele oma äriidee kohta.

Parimate võistkondade vahel lähevad jagamisele ettevõtluskonverentside «Latitude59» ja «sTARTUp Day» piletid ning võimalus esitleda oma ideed üliõpilaste iduettevõtlusprogrammi «Enterprise Challenge» finaalis, mille korraldab Euroopa suurim ettevõtlusharidusprogrammide pakkuja JA Europe 25.–27. juunil Riias.

Paljud eelmistel aastatel silma paistnud tudengitiimid jätkavad ettevõtlikult. Nii 2017. aasta sügissemestri parima meeskonna Decomer Technology vees lahustuvad meekapslid kui ka 2016. aasta «Kaleidoskoobi» võitja, õpilasfirma Festera biojäätmeid lagundavad prügikastid pääsesid tänavu telesaates «Ajujaht» 30 parima idee sekka.

Kevadsemestril peetakse ettevõtlusideede võistlus värskelt renoveeritud Tartu Ülikooli raamatukogus. Võistlusele saab end kirja panna TÜ Ideelabori kodulehel kuni 16. mai südaööni.

Programmi «STARTER» rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Programmi «EstLat-Accelerate» korraldavad ühiselt Tartu Ülikool, TechHub Riga, Startin.LV, Garage48 ja Baltic Innovation Agency. Projekti toetab Eesti-Läti piiriülese koostöö programm 2014–2020. Programmi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

UUENDATUD: Vaata ka UT TV salvestust «Kaleidoskoobi» finaalist:

Jaga artiklit