Tartus etendatakse kaks korda Mart Kangro, Juhan Ulfsaki ja Eero Epneri lavastust «Workshop».
FOTO: Veiko Tubin / Kanuti Gildi SAAL

Noored teatriteadlased korraldavad kunstnikega vestlusringe

Uudis

10.–12. mail toob nüüdisaegse etenduskunsti keskus Kanuti Gildi SAAL Tartusse minifestivali, mille ajal korraldavad TÜ teatriteaduse üliõpilased festivalil esinevate kunstnike osalusel vaatajatele vestlusringe.

Teatriteaduse lektori Hedi-Liis Toome sõnul annab pärast etendust korraldatav vestlusring tudengitele hea võimaluse panna proovile oma teadmised ja oskused. «Tuleb tunda nii nähtud lavastust kui ka olla intervjueerija ja arvestada sellega, et tegu on avaliku sündmusega publiku ees,» ütles Toome.

Lisaks vestlusringidele saavad teatriteaduse üliõpilased käia kooli ajal praktikal erinevates teatrites ja töötada vabatahtlikuna mitmel teatrifestivalil. Teatriteaduse Üliõpilaste Loož (TÜL) korraldab ka väljasõite ja ekskursioone teatritesse, et tudengitele põhjalikumalt tutvustada lavatagust elu.

TÜL-i juhatuse liige, semiootika ja kultuuriteooria 2. aasta bakalaureusetudeng Oliver Issak ütles, et Kanuti Gildi SAAL on üks ainulaadsemaid kohti Eesti teatrimaastikul, kuna seal tegutsev seltskond erineb selle poolest, et mitmed kunstnikud pole tavapärase teatrikooli taustaga ning tegutsevad teatri, tantsu, etenduskunsti, performance'i ja teiste kunstiliikide piiri või vahepeal.

«Kunst võiks vaatajale pakkuda elamusi, midagi uut, enneolematut või argirutiinist erinevat. Kanuti Gildi SAAL-i lavastused pakuvad võimaluse kogeda (teatri)kunsti, mis üllatab, meelitab, vapustab ning vahel ka ehmatab, ärritab ja hirmutab,» rääkis Issak ning soovitas kindlasti teatrikülastajatel ka vestlusringe kuulama jääda.

11. ja 12. mail kell 19 etendub Tartu Uues Teatris koreograaf Mart Kangro, näitleja Juhan Ulfsaki ja dramaturg Eero Epneri koostöös loodud «Workshop», kus õpetatakse ja õpitakse elulisi oskusi naela lauda löömisest kuni selleni, kuidas vabaneda süütunde põhjustatud kannatustest. Autoritega vesteldes aitavad lavastust avada kirjanduse ja kultuuriteaduste esimese kursuse üliõpilased Hanna Maria Salong ja Lisanna Annus.

10. mail kell 20.30 etendab Amsterdami Teatri- ja Tantsuakadeemia vilistlane Maria Metsalu Genialistide klubis oma soololavastust «Mademoiselle x». Lavastus räägib naisest, kes on küll elus, aga on samas veendunud oma surmas. Etenduse järel vestleb autoriga kirjandus- ja teatriteaduse magistrant Eline Selgis, kes käsitleb lavastust ka oma magistritöös, mis keskendub intiimsusele tänapäeva etenduskunstides. Lavastus sisaldab stseene, mis võivad olla häirivad ja mitte sobida alaealistele.

Pileteid (ka etenduste ühispileteid) saab osta Piletilevist ja kohapeal.

Jaga artiklit

Märksõnad

teater