Statistikud avasid nõustamiskeskuse

Uudis

Loodus- ja täppisteaduste valdkonnas alustas matemaatika ja statistika instituudi juures tööd statistilise nõustamise keskus.

Keskus pakub doktorantidele ja ülikooli akadeemilistele töötajatele statistilisi konsultatsioone, et aidata ülikoolis teadustöö kvaliteeti paremale tasemele tõsta. Tulevikus plaanitakse lisaks nõustamisele osaleda teiste instituutidega ühistes teadusprojektides ja korraldada erinevatele sihtrühmadele statistikakoolitusi.

Matemaatilise statistika vanemteaduri Kristi Kuljuse sõnul pöördutakse statistikute poole tihti alles siis, kui andmed on juba kogutud. Ideaalne oleks, kui seda tehtaks juba uurimuse kavandamisel.

«Nii saaksime juba enne andmete kogumist valida uurimisküsimustele vastamiseks sobiva disaini ning aidata läbi mõelda andmete analüüsiks ja modelleerimiseks sobivaim meetod,» ütles Kuljus.

Kui kaasata nõustamiskeskus enne uurimistöö algust, saavad asjatundjad aidata lahendada veel palju muid probleeme, mis võivad tekkida erinevates andmeanalüüsi etappides.

Keskuses hakkavad konsultantidena tööle matemaatika ja statistika instituudi statistikud, kellel on väga erinevatel teadus- ja elualadel suured nõustamiskogemused. Abi saamiseks tuleb saata oma probleemi ja andmete kirjeldus nõustamiskeskuse aadressile snk [at] ut.ee. Kiri suunatakse edasi sobivale nõustajale, kes võtab abivajajaga juba ise ühendust.

Keskus luuakse Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna toetusel. Rohkem teavet nõustamiskeskuse kohta leiab kodulehelt www.snk.ut.ee.

Jaga artiklit

Märksõnad

nõustamine, statistika