Uus valikmoodul

Uudis

Ajaloo magistriõppes avatakse uus mäluasutuste valikmoodul.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna ajaloo magistriõppekava mäluasutuste valikmoodul on mõeldud kõigi valdkondade üliõpilastele, kes tunnevad huvi töö vastu mäluasutuses, näiteks muuseumis, arhiivis või raamatukogus.

Uue valikmooduliga antakse lühike ülevaade pea kõigest, mis toimub mäluasutuses: kuidas sinna satuvad erinevad esemed ja dokumendid, kuidas valitakse välja, mida säilitada, kuidas leitakse üles vajalikud esemed ja dokumendid, kuidas sünnivad näitused ja üritused ning kuidas jagatakse asutuses talletatud teadmisi.

Tudengitele pakutakse mäluasutuste tööd üldiselt tutvustavaid ja praktilisi kursuseid nagu «Arhiivi- ja muuseumipedagoogika» ning «Mäluasutuste infosüsteemid».

Mäluasutuste moodul kuulub küll ajaloo magistriõppekavasse, aga mooduli ainetele saavad registreeruda kõigi valdkondade eri õppeastmete üliõpilased. Mooduli võib läbida tervikuna (12 EAP) või valida sellest üksikuid aineid.

Eestis ainulaadne moodul loodi koostöös muuseumide ja Rahvusarhiiviga. Ainete õpetamisel osalevad praktikud mitmest mäluasutusest. Registreerimine algab 15. mail.

Rohkem teavet leiab instituudi kodulehelt.

Jaga artiklit

Märksõnad

valikmoodul, õppimine