Tartus otsitakse tuleviku võtit

Uudis

9. mail korraldatakse Eesti Rahva Muuseumis visioonipäev «Tulevikku põgenemise tuba», kuhu tulevad kokku Lõuna-Eesti kultuuri- ja haridustegelased, et rääkida Tartu linna ja piirkonna tulevikust.

Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise meeskonna projektijuhi Erni Kase sõnul peetakse «Tulevikku põgenemise toas» ajurünnak  Tartu arengusuundadest. «Arutleme selle üle, kuidas Tartut praegusest mugavustsoonist edasi liigutada,» ütles Kask.

Muu hulgas käsitletakse konverentsil seda, milliseks kujuneb Tartu, Lõuna-Eesti, Euroopa ja kogu maailm meie eluajal ja tulevaste põlvede jaoks. Samuti püütakse leida vastus küsimusele, mis aitab Tartul ja Euroopal ellu jääda 21. sajandil.

Üritusel esinevad teiste seas Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura ja üliõpilasesinduse esimees Allan Aksiim. Suurem osa aruteludest on eesti keeles, kuid publikule pakutakse ka ingliskeelset sünkroontõlget.

Visioonipäeval antakse oma panus Tartu kandidatuuriraamatu koostamisse, et esitada see sügisel hindamiseks rahvusvahelisele žüriile. Samuti tehakse kokkuvõte algatatud kunsti- ja kultuuriprojektide ideekorjest ning nende põhjal valmivast Tartu 2024 kultuuriprogrammist.

«Tulevikku põgenemise tuba» toimub Eesti Rahva Muuseumis 250 istekohaga Jakob Hurda saalis. Üritus on tasuta, aga osavõtjatel palutakse enne registreeruda. Rohkem teavet leiab kodulehelt Tartu2024.ee.

Jaga artiklit

Märksõnad

kultuur, Tartu, tulevik