Mai 2017, nr 5
FOTO: erakogu
Heleri All

Öeldakse, et tõeliselt hea ja kvaliteetne on alati see vein, mida sa veel maitsnud ei ole. Või näiteks arutelu, mille haripunkti tunnistaja ma üsna tihti olen: «Kas sa sellest bändist oled kuulnud? Ei? Noh, nemad on igatahes ülihead.»

September 2016, nr 8
FOTO: Kärt Petser
Noorte näitlejate füüsis on silmapaistev.

Vaikne tuul, läbi pilve kumav päike, liivaluited ja seto pulmalaul kostumas teiselt poolt künkaid. Just nii algas Taarka pärimusteatri 2016. aasta suvelavastus «Inemise igä», mis etendus kuuel augustikuu õhtul imekaunis Piusa karjääris.

Mai 2016, nr 5
FOTO: Merilyn Merisalu
Kammerkoor esimeses suures ühisproovis.

Sel kevadel tähistab Tartu ülikooli kammerkoor oma 45. aastapäeva lavastusega «Südamepeitjate planeet», mis on loodud spetsiaalselt koori sünnipäevaks.

TÜ vabade kunstide professor Kristiina Ehin on loonud tavapärasel eesti muinasjutul põhineva loo, mis räägib nii kooriliikmeid kui ka kõiki teisi puudutavatest murekohtadest meie elus. Lavastuse teema koorus välja laulutekstidest, mida koor soovis esitada.

Märts 2016, nr 3
FOTO: Sven Paulus
On’s ostukäru relikt või püha reliikvia tollest kaugest inimtsivilisatsioonist, mis eemal tarbib ning tarvitatu prügiväljadele olevustele saadab? Polygoni teatrikooli «Olevused».
Märksõnad: 

Veebruari keskel toimusid Viljandi kultuuriakadeemias juba 14. aastat tudengite teatripäevad. Iga-aastasel tudengifestivalil toimuvad lisaks etendustele ja aruteludele ka erinevad õpitoad, kus on võimalus end arendada nii teatritegemisega otseselt kui ka kaudselt seotud valdkondades.

Veebruar 2016, nr 2
FOTO: Merilyn Merisalu
Jaanika nimetab end tahtlikult naiivseks, sest suudab kõiges positiivset näha. Tööd tehes on ta aga väga keskendunud ja teistelegi edasi anda, mida ja kuidas teha tuleb.
Märksõnad: 

«Te ei ole seisev pulkade mass, vaid tuules kergelt õõtsuvad puud!» kõlab Genialistide klubis selge naishääl. Mõne hetke pärast jagab sama neiu käsklusi, kuidas hoida fookus peategelasel, kallutada raskus ettepoole, kergelt õõtsuda ja kergelt tuisuvilinat teha.

On teatri Must Kast ja TÜ akadeemilise naiskoori esimene ühisproov ning kõlav hääl kuulub eelmisel suvel Viljandi kultuuriakadeemia lõpetanud Jaanika Tammarule, kes on veebruaris esietenduva lavastuse «Võõrana põhjala kõrbes» koreograaf.

Veebruar 2016, nr 2
FOTO: Merilyn Merisalu
Juba esimene ühisproov lavastaja, koreograafi ja koorijuhiga ajas elevile nii noored näitlejad kui ka naiskoori liikmed.
Märksõnad: 

Veebruaris esietendub Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti vilistlaste loodud teatris Must Kast lavastus «Võõrana põhjala kõrbes», mille muusikalise tausta loob kohapeal ülikooli naiskoor dirigent Triin Kochi juhatusel.

Lavastaja Lennart Peebu sõnul on lavastus pseudopärimuslik kaemus, mis vaatleb maagilise realismi võtmes isikustatud looduse ja inimeste vahelisi suhteid ning Eesti kultuuriga seotud arhetüüpe.

Oktoober 2015, nr 9
Märksõnad: 

Tartu üliõpilasteater korraldab 8.–10. oktoobril rahvusvahelise absurdinäidendite festivali.

«Esmajoones on see üliõpilasteatrite ja sõltumatute truppide festival,» selgitas üliõpilasteatri kunstiline juht Kalev Kudu.

Neljandat korda toimuv «A-Festival» toob üliõpilasteatri sünnipäeval kokku üle 40 väliskülalise. Peale Belgia ja Leedu truppide tulevad Tartusse külalised Venemaa kahest ammusest ja ühest uuest sõprusteatrist.

Märts 2015, nr 3
FOTO: Argo Ingver
Parima lavastuse preemia sai Uru noorteteatri lavastus «Hr. Paul».
Märksõnad: 

Veebruari keskel Viljandi kultuuriakadeemias toimunud 13. tudengite teatripäevad panid endalt kahetsedes küsima, et miks ma varem pole seda festivali külastanud. Lavastuste ja näitlejatööde kõrge tase üllatas positiivselt, enamik lavastusi võlus oma ainulaadsuse ja kvaliteediga.

Žanriliselt oli festivalil tõeline paabel. Niivõrd palju eri tehnikaid, väljendusvahendeid, meetodeid ja vorme oleks ühelt festivalilt isegi ülekohtune tahta. Just kirevus ja truppide isikupära osutusidki sel aastal kõige olulisemateks märksõnadeks.

Märts 2015, nr 3
FOTO: Gabriela Liivamägi
Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti eriala 10. lennu ühte diplomitöödest, Ivar Põllu lavastatud «1987», etendati veebruarikuu jooksul ülikooli kiriku saalis.
Märksõnad: 

TEATRIKUU: Millist haridust saavad tulevased Eesti lavastajad?

Jaanuar 2015, nr 1
Märksõnad: 

Kultuuriakadeemia teatrikunsti eriala tudengite teatri Must Kast lastelauluplaadi «Lood plaadi pealt» võtsid kuulamiseks ette TÜ inglise filoloogia lektor Berk Vaher ja tema 7-aastane tütar Ramilda.

«Lood plaadi pealt»

Esitavad teatri Must Kast liikmed: Kaija M. Kalvet, Jaanika Tammaru, Fatme H. Leevald, Laura Niils, Liina Leinberg, Birgit Landberg, Silver Kaljula, Rauno Polman, Kristo Veinberg, Kristjan Lüüs, Lauri Mäesepp, Kaarel Targo, Märt Koik, Sander Rebane, Karl E. Tammi, Mihkel Kallaste, Lennart Peep

Lehed

Telli voog RSS - teater
Telli voog RSS - teater