Kristin Uusna, Annabel Berg, Jörgen Sinka ja Joonas Vatter arutlevad «Saagi» proovis, kuidas õunakasti parandada.
FOTO: Karoliine Pruul

Üliõpilasteatris uus lavastus

Uudis

10. ja 11. novembril esietendub Tartu Üliõpilasmajas üliõpilasteatri uuslavastus, Pavel Prjažko teosel põhinev absurdikomöödia «Saak».

Pavel Prjažko komöödia «Saak» on absurditeatrisse kuuluv teos, mida iseloomustab Albert Camus' mõte «Absurd sünnib inimlike ootuste ja maailma meeletu vaikimise vastandusest». Samuti on näidendil selged paralleelid Anton Tšehhovi kuulsa komöödiaga «Kirsiaed», kus ilu sümbol aed hävib tegelaste suutmatuse, ükskõiksuse ja saamatuse tõttu. Saagiga ei osata enam midagi peale hakata, pole enam ideid.

Töö õunaaias on noorte jaoks lihtne ja selge, see on neile lausa puhkus: lahe on värske õhu käes lahedate tüdrukutega õunu korjata. Maitsvaid sügisõunu, mis säilivad terve talve. Kui aga noored ühtäkki avastavad, et üks õuntest on muljuda saanud, saab alguse veidrate, naljakate ja õudsete sündmuste ahel, mida poleks keegi osanud oodata.

Lavastaja ja muusikaline kujundaja on Kalev Kudu, teksti tõlkija Aare Pilv, lava- ja valguskujunduse tegi Enor Niinemägi, liikumisjuht on Jaanika Tammaru (teater Must Kast), kostüümi- ja plakatikunstnik Kudrun Vungi. Mängivad Jörgen Sinka, Henrik Lainvoo või Joonas Vatter, Annabel Berg või Kerstin-Gertrud Kärblane ja Kristin Uusna.

Etendused toimuvad Tartu Üliõpilasmajas 10., 11., 16.,  24. ja 30. novembril ning 8. detsembril kell 19. Piletid on müügil Piletilevis ja pool tundi enne algust kohapeal. Etenduse pikkus 1 tund ja 10 minutit.

Jaga artiklit