Raamatukogu direktori kohusetäitja Liisi Lembinen uues avakogus.
FOTO: Lilian Mengel

Raamatukogu remont sai valmis

Uudis

1. novembril avati TÜ raamatukogu kolmas korrus, mis oli veel viimane koht, kuhu lugejad pika remondi tõttu seni ei pääsenud. Kolmandal korrusel asuvad lugemissaalid, fonoteek, puhkeala ja individuaalkabiinid ning TÜ nõustamiskeskus.

Raamatukogu direktori kohusetäitja Liisi Lembinen kiitis, et renoveerimine lõpetati juba augusti lõpus ja nii võis raamatukogu lugejatele avada varem, kui veel aasta tagasi arvati.

«Kahe kuuga kolisime kolmandale korrusele mööbli ja riiulitele raamatud ning nüüd on kõik raamatukogu avalikuks kasutuseks mõeldud ruumid valmis,» oli Lembinen rahul.

Kolmanda korruse puhkealal võib diivanitel lõõgastuda. Aktiivseks puhkamiseks on eraldi ruumis jõusaalist paljudele tuttavad vahendid: velotrenažöör, sõudeergomeeter, jooksumasinad, hantlid ja matid. Puhkeala juures on eraldi ruum, kus saab kaasavõetud toitu süüa.

Remondi käigus renoveeriti ka individuaalkabiinid, mis on teadlaste ja doktorantide seas alati olnud väga populaarsed. Seal saab segamatult õppida ja uurimistööd teha.

Lembinen tõdes, et üksi töötamiseks mõeldud kabiinid on endiselt nõutud ja nende broneerimise kohta on küsitud juba mitu kuud. Individuaaltööruume on kokku 56 ja neid on võimalik üürida õppe- või teadustööks ühest tunnist kuni ühe semestrini.

Suuremad muudatused on toimunud ka raamatukogu esimesel korrusel. Seal on nüüdsest avahoidla, kuhu võib minna iga lugeja. Raamatukogude ühisest e-kataloogist ESTER leitud kohaviida järgi saab seal vajaliku raamatu ise üles otsida.

«Avahoidlas võib ka lihtsalt ringi kõndida, meeldivad raamatud välja valida ja lugemiseks laenutada. Enam kui 800 000 raamatu seas on valikut küllaga,» ütles Lembinen.

Kuigi ka maa-alustes hoidlates on remonditööd lõppenud, läheb veel mõni kuu aega, kuni kõik kogud saavad ettenähtud kohtadele paigutatud. Seetõttu on vanemad kogud veel märtsi lõpuni lugejatele osaliselt kättesaamatud.

Jaga artiklit

Märksõnad

raamatukogu