November 2018, nr 10
FOTO: Lilian Mengel
Raamatukogu direktori kohusetäitja Liisi Lembinen uues avakogus.
Märksõnad: 

1. novembril avati TÜ raamatukogu kolmas korrus, mis oli veel viimane koht, kuhu lugejad pika remondi tõttu seni ei pääsenud. Kolmandal korrusel asuvad lugemissaalid, fonoteek, puhkeala ja individuaalkabiinid ning TÜ nõustamiskeskus.

Raamatukogu direktori kohusetäitja Liisi Lembinen kiitis, et renoveerimine lõpetati juba augusti lõpus ja nii võis raamatukogu lugejatele avada varem, kui veel aasta tagasi arvati.

Aprill 2018, nr 4

TÜ raamatukogu pakub lõputööd kirjutavatele tudengitele aprill lõpuni kirjanduse leidmisel abi. Individuaalset nõustamisteenust pakuvad raamatukogu teenindusosakonna ja erialainfoteenistuse töötajad.

Teenindusosakonna juhataja Olga Einasto sõnul soovivad nad ülikooli lõpetavaid tudengeid võimalikult palju toetada. «Aitame lõputööde jaoks kirjandust otsida ja tellida ning juhendame, kuidas leida kiiresti vajalikku teavet nii e-kataloogist ESTER kui ka teadusartiklite andmebaasidest,» rääkis Einasto.

Aprill 2018, nr 4
FOTO: Andres Tennus
Ly Kütt näitab klassikalise filoloogia tudengile Hilda-Maria Klettenbergile ja raamatukogu endisele töötajale Maret Vanambile, kuidas õigesti raamatuid puhastada.
Märksõnad: 

Pikalt remondis olnud TÜ raamatukogu on valmis 25. aprillil taas avama suure osa majast üliõpilastele ja teistele õpihimulistele. Siis pääseb jälle fuajeesse, kohvikusse, teise korruse lugemissaalidesse, rühmatöö ruumidesse ja konverentsikeskuse ossa. Kolmas korrus jääb veel remonti vähemalt sügiseni.

Et uuenduskuuri läbinud avakogu lugejatele võimalikult kiiresti kättesaadavaks teha, otsib raamatukogu vabatahtlikke, kes aitaksid teha raamatud remondi käigus tekkinud tolmust puhtaks. Puhastada tuleb üle kolme miljoni raamatu, mis ootavad rohkem kui 20 000 kastis.

Mai 2017, nr 5
FOTO: Andres Tennus
Raamatukogu direktor Martin Hallik nentis, et ehitustööd on veel palju ees, sest muuhulgas ei ole mitmed praegused lahendused päris sobivad.

Ülikool püüab ehitusfirmaga senise ehituse maksumuse osas kokkuleppele jõuda ning samal ajal ka raamatukogu töötajate ja kasutajate rahulolega seotud muresid lahendada.

Detsember 2016, nr 11
Märksõnad: 

Tartu ülikooli raamatukogu jätkab lugejate teenindamist endise Rahvusarhiivi hoonesse rajatud ajutises raamatukogus. Maja renoveerimist teostav ehitusfirma YIT ei jõudnud 30. novembriks teise etapi töödega valmis, mistõttu ei saa eksamiteks raamatukogu osaliselt avada. 

Raamatukogus jäävad avamata fuajee, lugemissaalid ja avakogud, seega tuleb tudengitel eksamiteks valmistuda Liivi tänaval Rahvusarhiivi ruumides. Ka tavapärane ööraamatukogu, mis avatakse 2. jaanuaril, seab end sisse Liivi tänava ruumides.

Oktoober 2016, nr 9
FOTO: Andres Tennus
Lugemissaalide avamisega tullakse vastu tudengite soovile ja vajadusele kasutada mugavat õpikeskkonda.
Märksõnad: 

Sel kuul uksed avama pidanud Tartu ülikooli raamatukogu jääb suletuks vähemalt 12. detsembrini, kuna ehitustööd ei saa ettenähtud ajal valmis. Selle tõttu avab raamatukogu 10. oktoobril pop-up lugemissaalid rahvusarhiivi hoones Toomemäel.

Juuni 2016, nr 6
FOTO: Andres Tennus
Raamatukogu soovitab juba praegu laenutada või tellida endale raamatud, mida läheb vaja suvel või varasügisel.
Märksõnad: 

Juuni lõpus algab TÜ raamatukogus suur mitmejärguline remont, mis kestab vähemalt aasta.

Kogusid hakati ettevalmistusena pakkima juba maikuus. Selle kohta, millised kogud ei ole ajutiselt kättesaadavad, saab teavet kataloogist ESTER.

Kasutajatel tuleb individuaalkabinetid vabastada hiljemalt 15. juuniks ning alates 22. juunist ei ole enam võimalik teavikuid kogudest tellida ega laenutada. Ülikooli raamatukogu on remondi tõttu kogu ulatuses suletud 23. juunist kuni oktoobri alguseni.

Veebruar 2015, nr 2
Märksõnad: 

Friedrich Puksood (1890–1969), oma kauaaegset direktorit (1919–1944) peab ülikooli raamatukogu meeles talle pühendatud traditsioonilise ettekandepäevaga.

Puksoo oli ametilt direktor, kuid ka eesti raamatukogunduse ülesladuja, raamatuloo uurija, bibliograafia õpetamise rajaja, bibliofiil.

Aprill 2014, nr 4

TÜ raamatukogu on üks 300st maailma raamatukogust, mis ühinesid projekti «Avanenud teadmised» pilootprojektiga.

Kui täppis- ja loodusteaduste ajakirjad liiguvad kiires tempos avatud juurdepääsu poole, siis humanitaar- ja sotsiaalteaduste puhul on muutused aeglased. Süsteem, kus autor ise avaldamise kinni maksab, ei sobi sotsiaal- ja humanitaarteaduslike raamatute puhul, sest nendel erialadel on grandirahad väiksemad ja raamatute väljaandmine kallim kui ajakirjaartiklite publitseerimine.

Telli voog RSS - raamatukogu
Telli voog RSS - raamatukogu