Märts 2019, nr 3
FOTO: Karoliine Pruul

15.–17. veebruarini toimusid TÜ Viljandi kultuuriakadeemias juba 17. tudengite teatripäevad.

Kolm päeva kestnud festivalil valiti publiku lemmikuks Läti Kultuuriakadeemia nüüdistantsu üliõpilaste lavastus «Here», mida tunnustati ka eripreemiaga «Enneolematute maailmade avamine meie ümber». Parima nais- ja meesnäitleja auhinna tõid koju Tartu Üliõpilasteatri näitlejad Kristin Uusna (vasakult esimene) ja Jörgen Sinka (kastiga).

November 2018, nr 10
FOTO: Karoliine Pruul
Kristin Uusna, Annabel Berg, Jörgen Sinka ja Joonas Vatter arutlevad «Saagi» proovis, kuidas õunakasti parandada.

10. ja 11. novembril esietendub Tartu Üliõpilasmajas üliõpilasteatri uuslavastus, Pavel Prjažko teosel põhinev absurdikomöödia «Saak».

Pavel Prjažko komöödia «Saak» on absurditeatrisse kuuluv teos, mida iseloomustab Albert Camus' mõte «Absurd sünnib inimlike ootuste ja maailma meeletu vaikimise vastandusest». Samuti on näidendil selged paralleelid Anton Tšehhovi kuulsa komöödiaga «Kirsiaed», kus ilu sümbol aed hävib tegelaste suutmatuse, ükskõiksuse ja saamatuse tõttu. Saagiga ei osata enam midagi peale hakata, pole enam ideid.

September 2015, nr 8
Märksõnad: 

Tartu üliõpilasteatri eesmärk on Eesti lavadele tundmatute, aga intrigeerivate autorite tutvustamine ja Eesti kirjanike tekstide lavaletoomine. Lavastatud on ka mitmete klassikaliste autorite teoseid ning absurditekste.

Algaval hooajal on kavas Anton Tšehhovi ning Aleksander Vvedenski loomingul põhinevad lavastused. Sügissemestril toimub teatris aktiivne stuudiotöö, mida viivad läbi oma ala professionaalid. Samuti on plaanis osaleda vähemalt kahel välisfestivalil.

Oktoober 2014, nr 9
FOTO: Andres Tennus
TÜT on tihti olnud osaline ka ülikooli korraldatud üritustel. Näiteks 2010. aastal etendasid nad Pirogovi platsil kuulsa kirurgi ja anatoomi 200. sünniaastapäeva puhul tema tegemisi välihospidalis.
Märksõnad: 

Oktoobri keskel tähistab oma 15. sünnipäeva Eesti kõige vanem järjepidevalt tegutsenud tudengiteater.

Tartu üliõpilasteater

Telli voog RSS - üliõpilasteater
Telli voog RSS - üliõpilasteater