Märts 2019, nr 3
FOTO: Facebook
17. tudengite teatripäevad tõid Viljandisse kokku suure hulga teatrihuvilisi noori.

Veebruari keskel kogunesid TÜ Viljandi kultuuriakadeemiasse üliõpilasteatrite trupid nii Eestist kui ka Soomest, Lätist ja Leedust.

Juuni 2018, nr 6
FOTO: kaader filmist
Villem ja Aarold baaris muresid uputamas.
Märksõnad: 

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia näitleja eriala tudengid Kristjan Poom, Stefan Hein ja Henessi Schmidt mängivad koos näitleja Volli Käroga uues lühimängufilmis «Väljapääs», milles pööratakse tähelepanu depressioonile ja sellest tingitud enesetappude ennetamisele.

Film räägib 27-aastasest Villemist, kes hakkab pärast suhte purunemist käituma enesehävituslikult. Ta kutsub endaga kaasa sõber Aaroldi, kes on äsja psühhiaatriakliinikust välja saanud, mida Villem aga ei tea. Oma muredest hoolimata soovib Aarold sõbrale toeks olla.

Mai 2018, nr 5
FOTO: Johan-Paul Hion
Tudengivari saab end huvitavast õppekavast ja üliõpilaselust selgema pildi ning tekkivatele küsimustele vastused.
Märksõnad: 

Tartu Ülikool on alates 2009. aastast pakkunud kooliõpilastele võimalust tudengivarjuna huvipakkuva bakalaureuseõppe erialaga tutvuda. Sellest semestrist oodatakse varje ka magistriõppe üliõpilastele.

Tudengivarju ootab ees:

Detsember 2017, nr 11
FOTO: Age Tempel
Turundusmagistrandid katsetasid mitut tootekujundust
Märksõnad: 

Valmistoitude valik poeriiulitel on suur ja lai, kuid see ei tähenda, et tootearendajad võiksid kulbi seinale riputada. Tartu ülikooli turunduse magistrandid lõid koostöös tootjaga läätsepaja, mida saab nüüd poest osta.

November 2017, nr 10
FOTO: Laura Laks
Võistkonna üks ülesandeid oli ka teaduse populariseerimine.
Märksõnad: 

Maailma parandamiseks tarvilike lahenduste loomiseks ei pea tingimata aastaid ülikoolis õppinud teadlane olema. Tartu ülikooli tehnoloogiainstituudis alles eelmisel aastal loodud sünteetilise bioloogia õppekava tudengid püüavad juba sel aastal nafta asemel suhkrutest plasti luua. Asendada keemilise tööstuse bioloogilise tööstusega.

Juuli 2017, nr 7
FOTO: Margit Partei
Üks ideid oli teha nutiseadmetele kaamera kattekleeps.
Märksõnad: 

Tartu ülikoolis saab õppida erinevaid ettevõtlusega seotud õppeaineid, kus tuleb välja mõelda oma äriidee ja koostada äriplaan. Semestri lõpus esitasid tudengid oma valminud ideid.

 
Märts 2017, nr 3

Üliõpilastel on kohati väga erinevad mured ja soovid sellele, milline võiks Tartu ülikool olla. Küll aga mõistavad üliõpilased seda, et rektori kui tippjuhi valimine tähendab kogu ülikooli jaoks olulist otsust. Sellepärast oleme üliõpilasesinduses mitu kuud tööd teinud, et üliõpilaskonna erinevad soovid ja mõtted kokku koondada ning ühtseteks seisukohtadeks vormida. Nüüd on üliõpilaskonna volikogu need seisukohad üliõpilaskonna nimel vastu võtnud. Mida siis üliõpilased tahavad?

Visioon ühiskonna ja ülikooli jaoks

November 2016, nr 10
FOTO: Erakogu
Viljandi kultuuriakadeemia kultuurikorralduse teise kursuse tudengid, kes võtsid sügisel Wimka üle.

Wimka ehk Wiljandi mõttekamber on ideede platvorm, kultuuriklubi ja katselabor, mis pakub tudengitele võimalust korraldada endale meelepäraseid kultuurisündmusi ise liigselt riskimata.

Just selliste sõnadega kirjeldas Wimkat selle esimene juht Silvia Käsk. Wimka sündis TÜ Viljandi kultuuriakadeemia 13. kultuurikorraldajate kursuse algatusel kaks aastat tagasi.

September 2016, nr 8
FOTO: Kärt Petser
Noorte näitlejate füüsis on silmapaistev.

Vaikne tuul, läbi pilve kumav päike, liivaluited ja seto pulmalaul kostumas teiselt poolt künkaid. Just nii algas Taarka pärimusteatri 2016. aasta suvelavastus «Inemise igä», mis etendus kuuel augustikuu õhtul imekaunis Piusa karjääris.

Juuni 2016, nr 6
FOTO: erakogu
Lauri Leas
Märksõnad: 

Ülikool on koht, kuhu tudengid tulevad, et omandada õppejõudude kaasabil uusi teadmisi ja saada eeldused selleks, et olla ühiskonna väärtuslik liige. Peale selle mängivad aga nii tudengid kui ka õppejõud olulist rolli, et ülikool ja siin antav haridus areneksid pidevalt ning nende tase muutuks üha paremaks.

Lehed

Telli voog RSS - tudengid
Telli voog RSS - tudengid