Juuni 2018, nr 6
FOTO: kaader filmist
Villem ja Aarold baaris muresid uputamas.
Märksõnad: 

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia näitleja eriala tudengid Kristjan Poom, Stefan Hein ja Henessi Schmidt mängivad koos näitleja Volli Käroga uues lühimängufilmis «Väljapääs», milles pööratakse tähelepanu depressioonile ja sellest tingitud enesetappude ennetamisele.

Film räägib 27-aastasest Villemist, kes hakkab pärast suhte purunemist käituma enesehävituslikult. Ta kutsub endaga kaasa sõber Aaroldi, kes on äsja psühhiaatriakliinikust välja saanud, mida Villem aga ei tea. Oma muredest hoolimata soovib Aarold sõbrale toeks olla.

November 2014, nr 10
Kaader filmist
Kaader Mihkel Tamme lühifilmist «Korravalvur», mis näitas kooseluseadusega seoses päevakajalisihirme humoorikas võtmes ja pälvis Tudengifilmil nii ühe kahest peaauhinnast kui ka publiku lemmiku tiitli.
Märksõnad: 

Tudengite sügispäevade raames toimunud filmikonkursil osalemise tingimus oli, et autor peab olema tudeng ja film võib olla maksimaalselt 20 minutit pikk. Näitamisele tuli kogu materjal, mis korraldajatele saadeti, kokku kestis kahe vaatusega filmiseanss üle kolme tunni.

Tänavusele tudengifilmi konkursile saabus 24 filmi 22 filmitegijalt. Ka sellel aastal olid filmid jagatud kahte kategooriasse: filmientusiastide tööd ja filmiüliõpilaste tööd.

November 2013, nr 10
Eik Tammemäe «Vanilli 2 palli» rääkis mõnusalt retrohõngulist pildikeelt.
Märksõnad: 

Tudengitest filmitegijad on ikka silma paistnud suurema originaalsuse ja huumoripüüdega. Deivi Tuppits kirjutab, kuidas oktoobris toimunud tudengifilmide jõuproov leidis sellele väitele küll kinnitust, ent tõestas sirguva (filmi)generatsiooni sügavamat huvi ka ajaloo, popkultuuri ning ühiskondlikke valupunkte käsitlevate teemade vastu.
 

Telli voog RSS - film
Telli voog RSS - film