September 2018, nr 8
FOTO: Maritta Anton
Džässikoolide kohtumine tõi Viljandisse kokku maailma parimad noored muusikud ja nende õpetajad.
Märksõnad: 

Kontrabassimängija Mart Nõmm osales juuli alguses Viljandis Rahvusvahelise Džässikoolide Võrgustiku kohtumisel ja sai sealt hindamatuid kogemusi.

Viljandi oli 1.–7. juulini muusikast tulvil, sest võrgustiku iga-aastasele kohtumisele oli kogunenud ligikaudu 80 muusikut 19 riigist. Nädal oli täis töötube, meistriklasse ja vestlusringe. Kuue kohapeal moodustatud rahvusvahelise tudengiansambli jaoks tähendas see ka nädala jagu proove ja finaalina täispikka kontserti Viljandi pärimusmuusika aidas.

Juuli 2018, nr 7
Märksõnad: 

Juuli alguses korraldab Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia Rahvusvahelise Džässikoolide Võrgustiku (International Association of Schools of Jazz, IASJ) kohtumise, tuues kokku üle saja džässmuusika õppimise ja õpetamisega seotud inimese kogu maailmast.

2.–7. juulil Viljandis korraldatav kohtumine on osa võrgustiku iga-aastasest tavast üheskoos arutleda džässmuusika õpetamise üle, võtta vastu valdkonda puudutavaid otsuseid, luua kontakte, õppida ja musitseerida.

Mai 2016, nr 5
FOTO: Merilyn Merisalu
Kammerkoor esimeses suures ühisproovis.

Sel kevadel tähistab Tartu ülikooli kammerkoor oma 45. aastapäeva lavastusega «Südamepeitjate planeet», mis on loodud spetsiaalselt koori sünnipäevaks.

TÜ vabade kunstide professor Kristiina Ehin on loonud tavapärasel eesti muinasjutul põhineva loo, mis räägib nii kooriliikmeid kui ka kõiki teisi puudutavatest murekohtadest meie elus. Lavastuse teema koorus välja laulutekstidest, mida koor soovis esitada.

Detsember 2015, nr 11
FOTO: Rait Pihlap
Mari sõnul saab muusikat luua igal pool, näiteks ka siis, kui kodus on sünnipäevapidu, sest kui inspiratsioon tabab, tuleb lugu kirja panna.

Viljandi kultuuriakadeemia vilistlane ja pärimusmuusik Mari Kalkun avaldas hiljuti koos artistide Ramo Tederi ja Tuulikki Bartosikiga võrukeelse plaadi «Upa-upa ubinakõnõ», mis kõnetab palavalt nii lapsi kui ka nende vanemaid.

Oktoober 2015, nr 9
Märksõnad: 

8.–11. oktoobril toimub ülikooli peahoones Tartus vanamuusika festival «Orient et Occident», mis on järjekorras 20. festival.

Festivali kunstilise juhi, Raho Langsepa sõnul on «Orient et Occident» pakkunud iidsete kõrgkultuuride ja Euroopa varasema kultuuri ühisosade avastamisrõõmu ning toonud Tartusse ja Eestisse palju muusikuid, teadlasi ja õpetajaid kõikjalt maailmast.

Oktoober 2015, nr 9
FOTO: Kris Moor
Argo Vals.
Märksõnad: 

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia vilistlane, muusik Argo Vals esitleb oktoobrikuus oma uut albumit «Nokturn».

Kuigi plaat ilmus juba suvel, ei ole neid lugusid varem kodumaal selles koosseisus esitatud. Hoolimata arvukatest soolokontsertidest, ei ole Vals koos bändiga Eestis esinenud ligi poolteist aastat.

«Pärast 2014. aasta suve tekkis vajadus võtta kontserditegevusest paus, et keskenduda uue loominguga tegelemisele, selle salvestamisele ning tulla välja värske energiaga,» rääkis Vals.

Juuni 2015, nr 6
FOTO: Tallinn Daggers
Tallinn Daggersi praegusesse kontsertkoosseisu kuuluvad (vasakult) trummar Rainer Meinart, klahvpillimängija ja taustalaulja Birgit Pauklin, laulja ja kitarrist Ardo Kivi, bassist ja taustalaulja Taavi Aavik ning kitarrist Paul Sild.
Märksõnad: 

Sel aastal oma teise kauamängiva «Suburban Decay» üllitanud Tallinn Daggers, kes mängib «urbanistlikku ja lahedat» alternatiiv(pop)rokki, on loomingulises mõttes ühemeheprojekt.

Peaaegu kõik ansambli lood on kirjutanud ja produtseerinud muusik Ardo Kivi. Bändi koosseis on juhi sõnul üsna vaba: nende esimesel albumil «Like A Diamond» kaasa teinud trummar Joosep Volki lahkudes võttis Kivi vastu otsuse, et kontsertidel esinemiseks ja plaatide salvestamiseks kutsub ta appi sõbrad.

Jaanuar 2015, nr 1
Märksõnad: 

Kultuuriakadeemia teatrikunsti eriala tudengite teatri Must Kast lastelauluplaadi «Lood plaadi pealt» võtsid kuulamiseks ette TÜ inglise filoloogia lektor Berk Vaher ja tema 7-aastane tütar Ramilda.

«Lood plaadi pealt»

Esitavad teatri Must Kast liikmed: Kaija M. Kalvet, Jaanika Tammaru, Fatme H. Leevald, Laura Niils, Liina Leinberg, Birgit Landberg, Silver Kaljula, Rauno Polman, Kristo Veinberg, Kristjan Lüüs, Lauri Mäesepp, Kaarel Targo, Märt Koik, Sander Rebane, Karl E. Tammi, Mihkel Kallaste, Lennart Peep

November 2014, nr 10
FOTO: Andres Tennus
Eeva õpetab Elleri muusikakoolis pärimusmuusikasuunal õppivatele tudengitele, kuidas kuulmise järgi pilli mängida.
Märksõnad: 

Sellest sügisest alustas Heino Elleri Tartu muusikakoolis uus pärimusmuusika õppesuund, mille eesotsas on menuka bändi Curly Strings rõõmusuine laulja ja viiuldaja, Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia vilistlane Eeva Talsi.

Pärimusmuusikat asus sel aastal õppima kolm õpilast, kes peale selle saavad koolist ka laiapõhjalise hariduse. Näiteks käivad nad tundides koos rütmimuusikutega, samuti on neil võimalik valida klassikalise muusika tunde. Eeva arvates peitubki uue suuna võlu just selles, et noored saavad katsetada mitmesuguseid stiile.

Juuni 2014, nr 6
FOTO: Patrik Tamm / Müürileht
Galvanic Elephants sai valmis debüütalbumi, mis pakub eriilmelist muusikat, kus põimuvad kihid, tasandid ja taustad.
Märksõnad: 

Tartu viieliikmeline ansambel Galvanic Elephants andis hiljuti välja debüütalbumi «Mosaic».

Lehed

Telli voog RSS - muusika
Telli voog RSS - muusika