Ida ja Lääs peavad juubelifestivali

Uudis

8.–11. oktoobril toimub ülikooli peahoones Tartus vanamuusika festival «Orient et Occident», mis on järjekorras 20. festival.

Festivali kunstilise juhi, Raho Langsepa sõnul on «Orient et Occident» pakkunud iidsete kõrgkultuuride ja Euroopa varasema kultuuri ühisosade avastamisrõõmu ning toonud Tartusse ja Eestisse palju muusikuid, teadlasi ja õpetajaid kõikjalt maailmast.

«Kui viimasel ajal on olnud tulipunktis pagulaste sissevoolust tingitud probleemid, siis vähem või peaaegu üldse pole juttu olnud sellest, kuidas on võimalik eri maade kultuuride lõimimine süvakultuurilisel tasandil. See võib aga anda sisulise võtme, kuidas paljusid tänaseid probleeme lahendada,» rääkis Langsepp.

Juubelifestivalil osalevad oma ala meistrid Indiast, Hiinast, Šveitsist, Bulgaariast, Taanist, Iraanist ja Eestist.

Nelja päeva jooksul saab TÜ peahoone aulas nautida mitmeid idamaiseid kontserte nii eesti kui ka välismaa artistide esituses. Lisaks kontsertidele on kõigil huvilistel võimalik osa saada meister Zhang Shangmini seminarist, kus ta õpetab hiina traditsioonilisi lõdvestustehnikaid ning bioenergeetilisi harjutusi. Harjutusi on lihtne teha ning need on jõukohased kõigile, olenemata vanusest.

Festivali 20. juubelisünnipäeva puhul toimub ka sümpoosion, kus arutletakse Euroopa varajase ja Aasia muusika esituskunstide ja õpetamismetoodikate üle.

Festivali kavaga saab lähemalt tutvuda veebilehel festivitas.ee.

Jaga artiklit

Märksõnad

muusika