Sügispäevade sada sündmust

Uudis

Käsikäes sügisega maalib 12.–18. oktoobril linnapildi kirevaks tudengi- ja linnafestival Tartu Sügispäevad. Kirjut festivali tasub oma silmaga kaema tulla ilmast hoolimata. Enam kui saja sündmuse seast leiab meelepärase nii kultuurisõber, tervisesportlane, tantsuhimuline kui ka muusikahull.

Sügispäevade kava parimad palad

Esmaspäev, 12. oktoober

kell 6.15 Avatuut (Tartu ühiselamutes) – traditsiooniline hommikuvõimlemine

kell 18 Mälukas (Püssirohukeldris) – tudengipäevade klassikaline ajugümnastika

Teisipäev, 13. oktoober

kell 18 Kandikuralli (Lossi mäel) – takistusrajal on võistlejate saatjaks kandik jookidega

kell 19 Luulevabadus (Tartu loodusmajas) – poeetide ja õrnhingede kokkusaamine

Kolmapäev, 14. oktoober

kell 18 Sügisaeroobika (TÜ spordihoones) – valitakse Aeroobikakuninganna ja -kuningas

kell 20 Stand-up teadus (Vanemuise ringauditooriumis) – intellektuaalne huumor!

Neljapäev, 15. oktoober

kell 18.30 Ööorienteerumine (algus Anne noortekeskuse ees) – õhtune uitamine Tartus

kell 21 Tantsumaraton (Arhiivis) – krooni saab vastupidavaim tantsija

Reede, 16. oktoober

kell 18.30 Tudengifilmi lõpuseanss (Cinamonis) – valitakse parimatest parimad filmiloojad

Laupäev, 17. oktoober

kell 14 Tudengilan (Maaülikooli spordihoones) – raal kaasa ja pelama!

Pühapäev, 18. oktoober

kell 14 Game of Students (Tartu kesklinnas) – viimane voor: võida või mine koju eneseväärikuseta

Vaata kogu kava aadressil www.studentdays.ee.

Nüüdisaja tudengi olemust püüavad mitmekülgselt avada paljud uued üritused. Võistlusliku momendi nii mõnegi tudengi palgatööle lisab Kandikuralli. Humoorikas võtmes sportlik takistusrada kulgeb sümboolselt mööda nn aeglast surma, Lossi mäe tõusu.

Tudengielu kipub aeg-ajalt tunduma kui kangelaslike heitluste aeg. Kuigi ajaloolis-fantastiliste sugemetega hittsarja «Game of Thrones’i» stsenaariumis pole Tartu üliõpilastele veel rolle kirjutatud, paneb kolme päeva jooksul terves Tartu linnas kulgev Game of Students osalejad proovile nii kehaliselt kui ka vaimselt.

Tudengite oma ekraniseeringud jõuavad nii siit kui piiri tagant kinolinale Tudengifilmi võistlusel. Peale selleaastaste Eesti finalistide lõpuürituse on 12.–16. oktoobril Cinamoni programmis rahvusvaheliste tudengifilmide eriseansid. Võistlustöid 2000 euro suuruse auhinnafondiga konkursile saab esitada 7. oktoobrini.

Reaal- ja virtuaalilma piiril hoiab tasakaalu ka hiiglaslik TudengiLAN, mis seab end sisse 1679,8 m² suurusel alal maaülikooli spordihoones. Taktikalisi väljakutseid pakkuv e-sport on maailmas kindlalt kanda kinnitanud ja kindlustanud fännid ka tudengite seas.

Tavapäraste ürituste seas saab festival hoo sisse hommikuvõimlemisega Avatuut ning jätkub ühise pannkoogi-hommikusöögiga Raeplatsis. Nädala algust troonivad mälumänguhaide lemmik Mälukas ja omaloominguõhtu Luulevabadus. Sportlikku, tantsulist vormi saab näidata Sügisaeroobikal ja Tantsumaratonil. Huumori-teaduse koostoimet saab kaeda Stand-up Teadusel.

Mitmekülgses programmis on olulisel kohal kaaskorraldajate harivad loenguõhtud ja seminarisarjad, praktilised töötoad ning huvitavad koolitused. Kindlal kohal on sportlikud orienteerumised ja loodusretked vabas õhus. Kavast tasub üles leida erilised kontserdid ja lavastusedki.

Tartu Sügispäevade sada sündmust kindlustavad sisutiheda nädala, millest pimedaks talveajaks energiat ammutada.

Jaga artiklit

Märksõnad

tudengipäevad