Keemia instituudi kõige sportlikum õppetool on keemiahariduse õppetool

Uudis

3. oktoobril Tartu linnamaratonil peetud keemia instituudi sportlikema õppetooli mõõduvõtmise võitis keemiahariduse õppetool, kokku oli sportimas rohkem kui poolsada keemikut.

Võitja selgitati välja iga õppetooli võistlusele registreerunud töötajate ja üliõpilaste osakaalu järgi, kõrgeima osavõtuprotsendiga keemiahariduse õppetooli liikmetest võttis populaarsest spordiüritusest osa kaks kolmandikku.

Teisele ja kolmandale kohale tulid keemilise füüsika (osales 56% liikmetest) ning bioorgaanilise keemia (53% liikmetest) õppetoolid. Suurima osalejate arvuga õppetoolid olid analüütilise keemia, orgaanilise keemia ja bioorgaaniline keemia õppetoolid – vastavalt 21, kümme ja üheksa osalejat. Kokku jooksis või tegi kepikõndi 57 keemikut: 29 töötajat ja 28 tudengit.

Keemia instituudi keemik ja üks mõõduvõtmise eestvedajaid Jaanus Liigand ütles, et ettevõtmise eesmärk oli ennekõike edendada sportlikke eluviise keemikute seas. «Lootsime üritust ellu kutsudes, et suudame ületada 50 inimese künnise ja see ootus täitus. Heameelt teeb ka see, et esindatud olid peaaegu kõik õppetoolid,» rõõmustas Liigand.

Liigand lisas, et järgmisel aastal loodetakse rajale meelitada veelgi rohkem kolleege. Keemia instituudi kõige sportlikuma õppetooli võidukarikas antakse üle 12. oktoobril kell 12 Chemicumi fuajees.

Jaga artiklit