Ivo Leito «Aasta e-kursus 2015» tiitli ning e-kursuse kvaliteedimärgi ​saajate autasustamisel tänavu aprillis.
FOTO: Andres Tennus

Riik tunnustas TÜ professorit aasta õppejõu tiitliga

Uudis

Oktoobri alguses toimunud auhinnatseremoonial «Eestimaa õpib ja tänab» andis haridus- ja teadusministeerium esimest korda välja tiitli «Aasta õppejõud», millega tunnustati Tartu ülikooli analüütilise keemia professorit Ivo Leitot.

Ivo Leito endised ja praegused üliõpilased kirjeldavad teda kui fenomenaalset õppejõudu, kelle edu põhineb nii jäägitul pühendumusel kui ka süsteemsel teaduslikul lähenemisviisil. Üliõpilased hindavad tema oskust ja kirge keerulisi asju lihtsalt lahti seletada. Tema loengud on alati haaravad ja neis on võimatu mitte kaasa töötada.

Leito õpetamismeisterlikkusest annab tunnistust ka see, et ta on kaks korda valitud Tartu ülikooli realia et naturalia valdkonna aasta õppejõuks. 2015. aastal valisid keemiatudengid ta ka aasta parimaks keemiaõppejõuks.

Laureaat paistab silma uuenduslike õpimeetodite kasutamise poolest, millest kõige erakordsem ja suurem on mõõtemääramatuse hindamine keemilises analüüsis. Sellel kursusel osales käesoleval aastal 480 õppurit 70 riigist. See kursus nimetati ka aasta e-kursuseks.

Suur kordaminek on Leito loodud rahvusvaheline analüütilise keemia õppekava, millele esimesena ja seni ainsana Eestis õnnestus Euroopa Komisjonilt saada mainekas Erasmus Mundus staatus ja sellega kaasnev rahastus.

Ivo Leito suudab õppetööga samaväärselt panustada ka teadusesse. Tema juhitud teadusgrupp on maailma tipus superhapete ja superaluste keemia ning keemiametroloogia alal.

Auhinda vastu võttes tänas Leito analüütilise keemia õppetooli kollektiivi, oma peret ja üle kõige kõiki suurepäraseid tudengeid, keda on tal olnud võimalus õpetada.

Leito on pälvinud presidendi kultuurirahastu noore teadlase preemia ja Eesti riikliku teaduspreemia. Teadustööski on Ivo Leito jaoks esmatähtis järeltuleva põlvkonna kasvatamine. Edukast õppetegevusest doktoriõppes annab tunnistust tema juhendamisel ja kaasjuhendamisel kaitsnud doktorantide suur arv: neliteist.

Jaga artiklit