Veebruar 2022, nr 1
FOTO: Andres Tennus
Õppekvaliteedi edendamise auhinna pälvis farmaatsia instituut. Pildil (vasakult) TÜ õppeprorektor Aune Valk, farmaatsia instituudi senine juht Ain Raal ja uus juht Daisy Volmer.
Märksõnad: 

20. jaanuaril toimunud konverentsil „Õppejõult õppejõule 2022: mis on õpetamise tuum“ andis õppeprorektor Aune Valk üle 2021. aasta õppeteo ja õppekvaliteedi edendamise auhinnad.

Veebruar 2022, nr 1
FOTO: Andres Tennus
Õppearendusmeeskonnad teadvustavad hästi, kui oluline on õppekava loogiline terviklikkus ning see, et üliõpilasel oleks õppimiseks sobilik keskkond, mis paneb küll pisut pingutama, ent on ka põnev.
Märksõnad: 

TÜ õppearenduses võib märgata kindlaid suundi: pidevhindamine, teadmiste rakendamine ja ainete arendamine.

Oktoober 2015, nr 9
FOTO: Andres Tennus
Ivo Leito «Aasta e-kursus 2015» tiitli ning e-kursuse kvaliteedimärgi ​saajate autasustamisel tänavu aprillis.

Oktoobri alguses toimunud auhinnatseremoonial «Eestimaa õpib ja tänab» andis haridus- ja teadusministeerium esimest korda välja tiitli «Aasta õppejõud», millega tunnustati Tartu ülikooli analüütilise keemia professorit Ivo Leitot.

Ivo Leito endised ja praegused üliõpilased kirjeldavad teda kui fenomenaalset õppejõudu, kelle edu põhineb nii jäägitul pühendumusel kui ka süsteemsel teaduslikul lähenemisviisil. Üliõpilased hindavad tema oskust ja kirge keerulisi asju lihtsalt lahti seletada. Tema loengud on alati haaravad ja neis on võimatu mitte kaasa töötada.

Jaanuar 2015, nr 1
Märksõnad: 

16. detsembril tunnustasid Tartu ülikool ja tudengid tänuüritusel «Üliõpilaselt ülikoolile – ülikoolilt üliõpilasele» õppejõude, programmijuhte, õppekvaliteedi edendajaid ja aktiivseid üliõpilasi, kes on oma tegemistes teistele eeskujuks.

Märts 2014, nr 3
FOTO: Andres Tennus
Õppeassistentidele on ülikoolis saabunud positiivne tagasiside.

Õppetegevuse toetuse fondi tulemuste analüüsist selgus, et õppeassistentide kasutamine teaduskondades on ennast tõestanud kui õppekvaliteedi parandamise vajalik abinõu. Seega on tähtis, et teaduskonnad, kes vajavad mahukate kursuste juures abiväge, saaksid lähiajal õppeassistendid tööle võtta.

Telli voog RSS - õppekvaliteet
Telli voog RSS - õppekvaliteet