Viljandis antakse üle Kalju Komissarovi stipendiumid

Uudis

8. märtsil antakse Viljandis üle professor Kalju Komissarovi stipendiumid, mis on mõeldud etenduskunstide osakonna üliõpilastele erialaseks enesetäiendamiseks välismaal.

Stipendiumiga väärtustatakse Kalju Komissarovi pikaajalist viljakat tööd teatrihariduse alal. 2000 euro suurune stipendiumisumma jagatakse igal aastal kahe üliõpilase vahel, kellel on oma erialal perspektiivi ning kes on õpingutes olnud tervikuna ja tulemuslikult loominguline ja distsiplineeritud ning pidanud silmas eetilisi väärtusi.

Stipendiumi saajad ja summa jagunemise otsustab etenduskunstide osakonna juhataja kinnitatud komisjon.

Komissarovi sünniaastapäeval 8. märtsil toimub peale stipendiumide üleandmise veel palju muid üritusi. Pidulik päev algab kell 12 teatrikunsti 12. lennu diplomilavastusega «Dekameron» kultuuriakadeemia saalis. Seejärel peetakse üheskoos professori haual Metsakalmistul mälestusminutid.

Samuti saab näha Ruslan Stepanovi ja tantsukunsti kolmanda kursuse lavastuse «Soolo» esietendust ja Ugala Teatri lavastust «Tähtede seis». Päeva lõpetavad näituse «Teatriinimene maalib» avamine ning Adeele Sepa ja Jaan Jaago muusikaline etteaste Park Hotellis.

Kalju Komissarov oli praeguse TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna kõrghariduslike õppekavade teatrimudelina ülesehitamise idee autor. Teatrimudel õppeprotsessis tähendab, et teatri tulevased tehnilised ja loomingulised töötajad õpivad koos ja täiendavad üksteist, omandades arusaamise toimivast teatrimehhanismist kui ühisest loomingust.

Stipendiumi rahastab Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital ja toetab ettevõte Wooch OÜ.

Jaga artiklit