Koos fotodega paluvad korraldajad lisateavet nende tegemise aja, autorite ja jäädvustatu kohta.
FOTO: TÜ muuseum

Aita kokku panna näitust arstiõppe ja -teaduse teemal

Uudis

Meditsiiniteaduste valdkond tähistab rahvusülikooli 100. aastapäeva fotonäitusega arstiõppe ja -teaduse ajaloost.

Valdkonna dekaani Margus Lemberi sõnul on arstiõppe ja -teaduse minevikku tähtis tunda ja talletada, sest see aitab meil mõista ja väärtustada ka praegusel ajal toimuvat.

«Tartu Ülikooli arstiteadlased on maailmas oma valdkonna tunnustatud tipud. Selle eest võlgneb kogu arstkond tänu oma õpetajatele ja eelmistele põlvkondadele. Näitusega avaldame tänu kõikidele, kes on aidanud kaasa meie arstiõppe ja -teaduse arengule viimase saja aasta jooksul,» ütles Lember.

Näituse korraldajad paluvad üle vaadata oma kodused pildialbumid ja arhiivid, kus võib leiduda fotosid või dokumente, mis kajastavad arstieriala ajaloos olulisi sündmusi, inimesi või protsesse.

Need võivad anda ülevaate teekonnast, mille arstkond on rahvusülikoolis läbinud, ning ühtlasi ettekujutuse sellest, kui palju on alles ees. Vahest tuleb kogumisaktsiooni käigus välja mõni vahva pilt kursuse tegemistest või teadusliku katse korraldamisest.

Fotode täienduseks võiks saata lugusid, mis annavad aimu arstiõppe ja -teaduse ajaloo värvikusest ning sobiksid fotosid selgitama. Näituse tarbeks aitavad tekste täiendada meditsiiniloolased.

Materjale oodatakse 15. märtsini aadressil med [at] ut.ee. Fotosid ja dokumente võib tuua või saata postiga ka meditsiiniteaduste valdkonna dekanaati (Ravila 19, 50411 Tartu). Foto juurde paluvad korraldajad lisateavet selle tegemise aja, autori ja fotol toimuva kohta.

Kõik saadetu talletatakse ja valik fotodest pannakse näitusele. Soovi korral tagastatakse pärast näitust materjalid omanikele. Tänutäheks läheb materjalide esitajate vahel loosi viis tasuta piletit 18. mail toimuvale kõigi aegade suurimale Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulekule. Loosis osalemiseks tuleb materjaliga kaasa anda oma kontaktandmed.

Jaga artiklit

Märksõnad

arstiteadus, näitus