Juuni 2018, nr 6
FOTO: Ideelabor
Parima äriidee auhinna võitnud CarZam koos žürii esindaja, TÜ arendusprorektor Erik Puuraga.

18. mail selgusid Lõuna-Eesti suurima noorte äri- ja projektiideede võistluse «Kaleidoskoop» parimad osalejad. Võitjaks valiti meeskond CarZam, kelle idee on luua seade, mis käib auto mootori külge ning jälgib kogu aeg auto helisid ja vibratsioone. Seade võrdleb saadud teavet vigadeta auto näitajatega ja annab juhile veast märku kohe, kui see tekib.

Mai 2018, nr 5

18. mail peetakse kümnes Lõuna-Eesti suurim noorte äri- ja projektiideede võistlus «Kaleidoskoop», kuhu oodatakse osalema kõiki ettevõtlikke noori.

«Kaleidoskoop» on programmi «STARTER Basic» ja «EstLat-Accelerate» ametlik lõpuüritus. Võistlusel on oodatud osalema ka teised ettevõtlushuvilised meeskonnad nii Tartu Ülikoolist kui ka mujalt Eestist. Vähemalt pooled võistkonna liikmed peavad olema üliõpilased või kutse-, rakendus- või üldhariduskooli õpilased.

Juuni 2017, nr 6
FOTO: Kristi Henno
Sel semestril toimus Kaleidoskoop kaheksandat korda.

Reedel, 19. mail toimus Tartu idufirmakeskuses Spark äri- ja projektiideede konkursi Kaleidoskoop finaalvõistlus, kus omavahel võtsid mõõtu Lõuna-Eesti parimad noored ettevõtjad.

Peaauhinnad pälvisid ideelabori Starter programmi vilistlane WillDigital, kes pakub digitaalse vara haldamise teenust, ja õpilasfirma KLAPP, mis lahendab igavikulist sassis kõrvaklappide probleemi.

Mai 2017, nr 5
Märksõnad: 

Sel kuul toimub kaheksas Lõuna-Eesti suurim äri- ja projektiideede konkurss «Kaleidoskoop», millest oodatakse osa võtma kõiki tudengeid, kel on varnast võtta äripotentsiaaliga ideid.

Konkursile võib minna ükskõik missugusest valdkonnast pärit mõttega – alustades kosmosetehnoloogiast ja lõpetades sotsiaalse ettevõttega.

Mai 2016, nr 5
Märksõnad: 

19. mail toimunud «Kaleidoskoobi» eelvoorus selgitati välja võistkonnad, kes osalevad 26. mai lõppvoorus. 

Eelvoorus osalenud meeskonnad esindasid mitmeid valdkondi, alustades toitlustusest ja disainist ning lõpetades arvutimängude ja uute sünteetiliste materjalidega. 

Žürii otsustas finaali saata järgmised 15 meeskonda: 

Juuni 2015, nr 6
FOTO: QuikTract
Peaauhinna pälvinud QuickTrack aitab ehitusettevõtjatel kiiresti ehitajaid leida.
Märksõnad: 

Neljandat korda toimunud üliõpilaste uuenduslike äriideede konkursi «Kaleidoskoop» peaauhinna pälvis idee veebiteenusest QuikTract, mis viib kokku ehitusettevõtjad ja -töölised.

Viiest TÜ juura, IT ja ärijuhtimise eriala tudengist koosnev meeskond QuikTract esitles veebiteenust, mis aitab ehitusettevõtjatel kiiresti ehitajaid leida. Seda läheks vaja näiteks juhul, kui mõni enda tööline on haigeks jäänud või tööjõu hulka tuleb ootamatult suurendada.

Jaanuar 2015, nr 1
Märksõnad: 

Detsembri teisel nädalal toimunud konkursil «Kaleidoskoop» napsasid peaauhinnad TÜ Pärnu kolledži meeskond veebirakendusega «Furnishton» ja TÜ meeskond rakendusega «Student Response System».

Konkursil osalesid Tartu ülikooli, lennuakadeemia, maaülikooli ja ideelabori «Tramm11» programmis osalevad tudengid, kes esitlesid uusi ja innovaatilisi ettevõtlusideid. Seekord võttis Kaleidoskoobist osa 12 võistkonda, kellest neli pärjati auhindadega.

Juuli 2014, nr 7
Foto: Gerttu Blank
Psühhobussis saavad kõik eksperimenteerida.

Teist korda  toimunud «Tudengite äriideede kaleidoskoobi» võitis Psühhobussi meeskond, kes võidust innustunult oma tegevust ettevõtluse tähe all jätkavad.

Telli voog RSS - kaleidoskoop
Telli voog RSS - kaleidoskoop