Narva kolledži sünnipäev

Uudis

8. detsembril tähistab TÜ Narva kolledž oma 20. sünnipäeva.

TÜ sotsiaalteaduste valdkonda kuuluv kolledž on kujunenud Eesti ainsaks kakskeelsete üldharidus- ja keelekümbluskoolide õpetajate koolituskeskuseks. Samuti on see tänu aastatepikkusele panusele Ida-Virumaa arendamisse kohalik kultuuri- ja ühiskonnaelu edendamise vaimne keskus.

Kahekümne tegevusaasta jooksul on Narva kolledži lõpetanud üle 1600 üliõpilase. Lõviosa neist, 1340, on saanud õpetaja hariduse.

Kolledži sünnipäeva tähistatakse terve päeva jooksul. Kell 14 algab kolledži auditooriumis 200 Narva kolledži juubeliseminar. Olnut meenutavad pikaajaline õppejõud Aet Kiisla ja mitmekordne üliõpilane Pavel Kurakin, kolledžite piirkondlikku tähtsust lahkab Jõhvi kontserdimaja juht Piia Tamm ning kõrghariduse ja kolledžite tuleviku üle mõtiskleb kultuuri- ja meediaekspert Ilmar Raag.

Kell 16 toimub kolledži fuajees TÜ rektori pidulik vastuvõtt, kuhu on oodatud kolledži endised ja praegused töötajad, kolledži sõbrad ja aitajad ning koostööpartnerid.

Kell 18 annab TÜ rahvakunstiansambel kokkutulnutele Vaba Lava Narva teatrikeskuses etenduse «Olemise mustrid», millega tähistatakse ühiselt nii kolledži 20. kui ka rahvusülikooli 100. aastapäeva. Kontsertlavastuses osalevad rahvakunstiansambli sega-, neidude- ja lasterühmad.

Kell 20 toimub teatrikeskuse kohvikus No2 juubeli piduõhtu. Kõik kolledži sünnipäevaüritused on kutsega.

Jaga artiklit