Kõrghariduspäeva juhib TÜ Viljandi kultuuriakadeemia vilistlane, näitleja Kristjan Lüüs.
FOTO: erakogu

Kõrgkoolid tutvustavad pealinnas Tartu õppimisvõimalusi

Uudis

9. jaanuaril Tallinnas Kultuurikatlas toimuval kõrghariduspäeval „Õpi Tartus!“ saavad gümnasistid koguda teavet ülikoolilinna õppimisvõimaluste kohta ja osaleda mitmekülgses haridusprogrammis.

Kõrghariduspäeva projektijuhi, TÜ turundus- ja kommunikatsiooniosakonna turundusspetsialisti Marleen Otsuse sõnul toob „Õpi Tartus!“ tudengilinna üheks päevaks Kultuurikatlasse.

„Iga gümnaasiumilõpetaja seisab valiku ees, mida edasi õppida ja kelleks tulevikus saada. Kõrghariduspäeval on hea võimalus tutvuda enamiku Tartu koolide ja erialadega ning suhelda tudengitega, et oma võimalikes valikutes paremini selgusele jõuda,“ ütles Otsus.

Ülikoolilinna õppimisvõimalusi tutvustava päeva konverentsil räägib füüsikaõpetaja Eerik Säre köitva esinemise alustõdedest, Eesti esimene naissoost pataljoniülem Margot Künnapuu kaitseväelase elukutsest ja lennujuht Taavi-Martin Enno lennujuhtimisest kui balansseerimise kunstist.

Füsioterapeut Taavi Metsma innustab valuravis kriitiliselt mõtlema ning kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut Katri-Evelin Kalaus õpetab, kuidas valikuid tehes vähem muretseda. RMK juhatuse esimees Aigar Kallas saadab aga kõik hoopis metsa.

Rohkem kui 25 töötoas saab katsetada erialade praktilisemat poolt. Muu hulgas kutsuvad TÜ õigusteaduskonna tudengid gümnasiste muinasjutukohtusse, kus mängitakse tuntud muinasjutu näitel läbi kohtuvaidlus. Õpetajakoolituse üliõpilased näitavad aga seda, kuidas käib õppimine läbi mängu ja mis on kuulsa koogi NÕHK saladus.

Praktilisi nõuandeid elustamise ja traumadega toimetulemise kohta jagavad arstiteaduse üliõpilased. Lisaks pakuvad meie karjäärinõustajad kõrghariduspäeva jooksul karjäärikiirabi ja huvitavate erialadega on võimalik tutvuda kiirkohtingu vormis.

Sisutiheda päeva jooksul saab lisaks Tartu Ülikoolile tutvuda ka Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, Eesti Maaülikooli, Kaitseväe Akadeemia ja Eesti Lennuakadeemia erialade ning sisseastumistingimustega. Päeva lõpetab Daniel Levi bändi meeleolukas akustiline kontsert.

Kõrghariduspäeva juhib tuntud näitleja Kristjan Lüüs. Rohkem teavet ja registreerimislingi leiab ürituse veebilehelt.

Jaga artiklit