TÜ rektor Volli Kalm ja Charlestoni kolledži president George Benson.
FOTO: erakogu

Suureneb koostöö USA ülikoolidega

Uudis

Tartu ülikooli rektor Volli Kalm ja Charlestoni kolledži president George Benson allkirjastasid 21. aprillil Charlestonis koostöölepingu, mis reguleerib üliõpilasvahetust ja ühiste teadus- ja õppeprojektide arendust.

Pidulikul tseremoonial viibis Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Marina Kaljurand.

Tartu ülikooli delegatsiooni kuulusid lisaks rektor Volli Kalmule ka teaduskondade esindajad. USA-s arutati koostööd eelkõige IT ja tehnoloogia vallas ning majandus-, loodus- ja sotsiaalteadustes. Koostöö algataja oli Eesti aukonsul Lõuna-Carolina osariigis Harry Huge, kes on oma fondi kaudu toetanud Eesti ja USA ülikoolide koostööd juba aastaid.

Harry Huge oli 2007. aastal Tartu ülikooli ning Nebraska Wesleyani ülikooli kahepoolse lepingu algataja ja toetaja. Ka seekord viibisid Charlestonis Nebraska Wesleyani ülikooli esindajad, kellega arutati kolme ülikooli koostöövõimalusi. Pärast seda kohtusid Tartu ülikooli esindajad Charlestoni piirkonna ettevõtjatega.

Aprilli keskel allkirjastas rektor üliõpilasvahetuslepingu ka Tartu sõpruslinna Salisbury ülikooliga Marylandi osariigis. Rektor Volli Kalmu sõnul on oluline lisaks koostööle tippteadusülikoolidega avada vahetusvõimalusi selliste ülikoolidega, kus on suur toetus ja huvi nii tudengite Eestisse saatmise kui ka Tartu tudengite vastuvõtmise vastu. Nii Charlestonis kui ka Salisburys on väga aktiivsed Tartu koostöö edendajad ning ka rahaline toetus üliõpilasvahetuse korraldamiseks.

Jaga artiklit