Välistudengid.
FOTO: Andres Tennus

Välisnoortel suurem huvi Tartu ülikoolis õppida

Uudis

Aprilli keskel lõppenud välisüliõpilaskandidaatide avalduste vastuvõtust Tartu ülikooli ingliskeelsetele magistriõppekavadele selgus, et huvi Tartu ülikoolis õppimise vastu on eelmise aastaga võrreldes suurenenud ligikaudu 25%.

Kõige enam avaldusi esitati tarkvaratehnika magistriõppekavale, kokku 288.

Rahvusvahelise õppe peaspetsialisti Ülle Tensingu sõnul esitati kümnele ingliskeelsele bakalaureuse- ja magistriõppekavale, arstiteaduse integreeritud õppekavale kokku 813 avaldust. «Rahvusvahelise vastuvõtu puhul tuleb aga alati arvestada, et ligi 35% kandideerijatest ei vasta nõuetele,» märkis Tensing, kuid avaldas heameelt, et motiveeritud välisüliõpilastest kandidaatide hulk on siiski kasvanud. Vastuvõetute nimekirjad selguvad tänavu 3. juuniks.

Sarnaselt kahe viimase aastaga esitati magistriõppekavadest enim avaldusi Euroopa Liidu ja Venemaa uuringute ning tarkvaratehnika magistriõppekavale. Tarkvaratehnika ühisõppekaval saab sügisel sarnaselt eelmise aastaga alustada 57 üliõpilast.

2013/2014. õppeaastaks said üliõpilaskandidaadid esmakordselt esitada avaldusi  ka ingliskeelsele arstiteaduse õppekavale, kuhu on enim kandidaate endiselt Soomest.

Avaldusi laekus ligikaudu 92 riigist, kuid palju ja millistest riikidest välisüliõpilasi Tartu ülikooli õppima tuleb, selgub sügisel.

Jaga artiklit