Fonoteek peab sünnipäeva

Uudis

3. mail tähistab 30-aastaseks saav TÜ fonoteek sünnipäeva ülikooli raamatukogu konverentsisaalis toimuva kõnekoosolekuga «Muusika ja raamatukogu», kus astuvad üles fonoteegi andunud kasutajad ja sõbrad, tunnustatud õppejõud ja melomaanid.

1983. aastal raamatukogutehnika osakonna ja selle osana fonoteegi loomine oli tollal üsna ebaharilik samm, sest ühegi Nõukogude Liidu ülikooli raamatukogu ei kogunud muusikasalvestisi.

Fonoteegid olid olemas vaid konservatooriumidel või heliarhiividel. Aastatega on kujundatud omanäoline, suuruse ja sisu poolest arvestatav kollektsioon, kuhu kuulub üle 40 000 heli- ja videosalvestise.

Kuni kella 17-ni kestval koosolekul esinevad fonoteegi kuldklient Peeter Volkonski, TÜ etnoloog ja DJ Aimar Ventsel, TÜ muusikateooria õppejõud Mart Jaanson ning fonoteegihoidjad Andres Roots ja Avo Kartul.

Päev lõpeb kontserdiga, kus üles astuvad fonoteegi kasutajad ja sõbrad Toivo Sõmer, Roland Suits, Andres Roots, Peeter Piik jt. Külalisena tuleb fonoteeki tervitama ka ülemaailmse muusikaraamatukogude ühenduse endine president Pamela Thompson Inglismaalt.

Kõnekoosoleku käigus avatakse ka temaatiline näitus ja tutvustatakse fonoteegi juubeliraamatut.

Jaga artiklit

Märksõnad

fonoteek