Kevadkonverents «Palju keeli – üks maa»

Uudis

16.–18. maini toimub Tartus saksa keele ja luule akadeemia kevadkonverents, mida Baltimaades korraldatakse esimest korda.

Kolmel päeval toimub TÜ hoonetes palju ettekandeid, vestlusi ja kirjandusõhtuid, mille keskne teema on Saksamaa ja Eesti kultuuri- ning kirjandussidemed ajaloos ja tänapäeval. Sealjuures käsitletakse ka saksa-eesti akadeemilisi traditsioone, muu hulgas saksa filoloogiat, ja praegusi suhteid ja võimalusi veelgi intensiivsemaks koostööks tulevikus, mille üheks julgustavaks näiteks on alates 2008. aastast toimiv Tartu ja Göttingeni ülikooli germanistikaosakondade partnerlus.

Eesti autoritest esinevad Jaan Kaplinski, Doris Kareva, Kristiina Ehin ja Ene Mihkelson. Saksa autoritest tutvustavad oma loomingut Ingo Schulze, Friedrich Christian Delius, Ursula Krechel ja Aris Fioretos. Konverentsil antakse üle ka Johann-Heinrich Voßi tõlkeauhind sinoloog Wolfgang Kubinile ja Friedrich Gundolfi auhind saksa kultuuri vahendamise eest välismaal germanistile ja tõlkijale Mati Sirkelile.

Saksa keele ja luule akadeemia tegutseb alates 1949. aastast, koondades nimekaid saksakeelseid kirjanikke ja teadlasi nii kodu- kui ka välismaalt. Tegemist on saksa keeleruumis ainulaadse foorumiga, mis pakub võimalusi intellektuaalseteks kohtumisteks ja tulisteks diskussioonideks kõigi saksa keelt ja kirjandust puudutavate küsimuste üle. Väliskonverentside abil otsitakse dialoogi teiste keelte ja kultuuridega, nii nagu sel aastal Tartus.

Konverentsi korraldab Saksa keele ja luule akadeemia koostöös Tartu ülikooli saksa filoloogia osakonnaga.

Jaga artiklit