Meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilastele pakutakse esmakordselt ettevõtlusõpet

Uudis

TÜ meditsiiniteaduste valdkonna uus valikaine «Ettevõtluse võimalusest meditsiiniteadustes» viib üliõpilased kokku valdkonnast võrsunud asjatundjatega, kes on oma tegemistes edukalt ühendanud meditsiiniteadused, ettevõtluse ja erasektoris omandatud kogemuse.

Meditsiiniteaduste valdkonna arendusprodekaani Jarek Mäestu sõnul on kiirelt muutuvas töökeskkonnas ettevõtlikkuse ja ettevõtluse arendamine üks ülikooli prioriteetidest.

«Meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilastele ettevõtlusõppe valikaine loomine on loomulik samm selleks, et tugevdada üliõpilaste ambitsiooni ja konkurentsivõimet tööturul,» ütles Mäestu. Ta lisas, et praktilise suunitlusega kursus annab osalejatele kindlasti ideid ja motivatsiooni kaaluda ühe võimalusena tööd erasektoris.

Üliõpilaste ette astuvad kuus praktikut, kes annavad oma inspireerivale kogemusele tuginedes ülevaate meditsiinialase ettevõtluse eripäradest, võimalustest ja ka proovikividest.

Loenguid peavad TÜ sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi asejuhataja ning treeningu füsioloogia lektor Martin Mooses; TÜ kliiniliste uuringute keskuse tegevjuht ja Tahe Outdoors Groupi nõukogu liige, neuroloog Katrin Kaarna; TÜ skeleti-lihassüsteemi lektor ja Fysiokeskuse looja Doris Vahtrik; aktsiaseltsi Chemi-Pharm juhataja ja TÜ nõukogu esimees Ruth Oltjer; OÜ Ergoway juhataja ja TÜ doktorant Triinu Sirge ning aktsiaseltsi Kliinik Elite juhatuse liige, günekoloog Andrei Sõritsa.

Jaga artiklit