Elamusi täis Tartu tudengipäevad

Uudis

27. aprillil algab Tartu Tudengipäevade kevadfestival, mille kavast leiavad värvikaid elamusi nii üliõpilased kui ka muu linnarahvas.

Kevadistele tudengipäevadele lükkab hoo sisse juba nädala alguses toimuv pannkoogihommik, mille käigus saab kõhu mõnusasti heast-paremast täis süüa ning reedel algava festivali kavaga lähemalt tutvuda.

Tudengipäevade meediajuht Liisa Johanna Lukk kinnitas, et endiselt on tähtsal kohal aastatega armsaks saanud kevadine klassika: Karsumm, volber ja öölaulupidu.

«Vanade klassikute võlu seisneb osalt kindlasti lugudes, mis nendega kaasas käivad: emade-isade või vanemate õdede-vendade ja sõprade mälestused sellest, kuidas Kassitoome orus õlg õla kõrval isamaalisi laule lauldi või kuidas Karsummil ise ehitatud lennumasinaga kevadiselt külma Emajõkke hüpati,» jutustas Lukk.

Pidevalt uueneva üliõpilaskonna jaoks on nende ürituste juures alati midagi uut. Iga kord on võimalik end uuel moel proovile panna või saada osa suursündmustest, mis toovad kokku tuhandeid tartlasi.

Korraldajad on uues kuues tagasi toonud mitu vana üritust. Mudamaadluses saavad mõõtu võtta nii mehed kui ka naised, tudengilaulukonkurss pakub esinemisvõimalust nii bändidele kui ka solistidele ja tudengifilme võivad konkursile saata nii filmitudengid kui ka asjaarmastajad.

«Selle kevade peamine üllataja on telesaatest «Rajalt maha» inspireeritud võistlus «Wipe out». See on eriti raju veespordielamus, kuhu on oodatud kõik seiklushimulised ja hea tasakaalutunnetusega noored, kes ei karda kevadiselt kargesse Emajõkke kukkumist ega kurikuulsat poksiseina,» tutvustas Lukk.

4. mai õhtul toimub öölaulupidu, mis algab Raekoja platsilt Raadile Tartu Lumeparki suunduva rongkäiguga. See üritus tõmbab festivali otsad kokku ja paneb tudengipäevadele korraliku punkti.

Vaata tudengipäevade kava veebist: www.studentdays.ee.

Jaga artiklit