Geoloogia teadur Martin Liira käis Mustamäe gümnaasiumis rääkimas sellest, kuidas saab Arktikas kliimamuutusi uurida.
FOTO: Vello Rus

Kingituseks sada loengut

Uudis

Tartu Ülikool kingib rahvusülikooli 100. sünniaastal Eestile sada loengut, mida peavad TÜ teadlased, õppejõud ja kraadiõppurid koolides üle riigi.

Õppeprorektor Aune Valk ütles, et kõiki Eesti piirkondi hõlmava loengusarja korraldab ülikool esimest korda. Ta tõdes, et kuigi Tartu Ülikooli teaduskool on üldhariduskoolidele loenguid korraldanud ka varem, ei jõua need tavaliselt maakonnakeskustest kaugemale.

«Rahvusülikooli juubeliaastal tahame levitada teaduslikku maailmapilti ja tutvustada ülikooli tegemisi laiemalt,» selgitas Valk. Õppeprorektor lisas, et teaduskooliga võib arutada ka seda, kui loengule soovitakse peale kooliõpilaste kutsuda teisigi kohalikke inimesi.

«Koolide jaoks on see suurepärane võimalus oma õpet rikastada. Õpilastele pakuvad meie loengud kindlasti uusi silmaringi avardavaid teadmisi, sest saadame nende ette oma parimad õppejõud. Usun, et kõik see toob ülikooli õpilastele lähemale ja võib-olla muudab ka mõne noore maailmavaadet või karjäärivalikuid,» ütles Valk.

Kevadsemestril on koolidel võimalik valida 20 loengu vahel kõikidest ülikooli valdkondadest ja loenguteemade nimekiri täieneb pidevalt. Paljud õppejõud on valmis külastama ükskõik millist Eesti paika või esinema koguni viis-kuus korda, sest nad näevad, et teema pakub huvi ja paneb õpilaste silmad särama.

Ettekandeid peavad oma ala tipud, näiteks meediauuringute professor Andra Siibak, tervisedenduse dotsent Kersti Pärna, geoloogia teadur Päärn Paiste, suulise keele teadur Andriela Rääbis ja geoloogia vanemteadur Oive Tinn, samuti mitu silmapaistvat kraadiõppurit.

Kevadpoolaasta loenguid saavad koolid tellida juba nüüd rahvusülikooli juubeliaasta veebilehel. Sügispoolaasta loenguid saab tellida alates augustist.

Jaga artiklit